ՀՀ ոստիկանությունը մեկ օրում բացահայտել է հանցագործության 28 դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` ապրիլի 19-ից 20-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 28 դեպք։
Բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու 10, յուրացման կամ վատնման 4, անձնական ունեցվածքի գողության և խարդախության 3-ական, հարկերից խուսափելու և խուլիգանության 2-ական, սպանության փորձի, բռնաբարության կամ բռնաբարության փորձի, թմրամիջոցի հայտնաբերման և ապօրինի ծառահատման 1-ական դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու 1 դեպք:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայքից, անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 5 պատահար, ինչի հետևանքով 10 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

За минувшие сутки сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 28 случаев преступлений
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 19 и 20 апреля сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 28 случаев преступлений.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Полиции Республики Армения, в частности, 10 случаев причинения телесных повреждений, 4 случая присвоения или растраты, по 3 случая кражи личного имущества и мошенничества, по 2 случая уклонения от уплаты налогов и хулиганства, по 1 случаю покушения на убийство, изнасилования или попытки изнасилования, обнаружения наркотиков и незаконной вырубки деревьев.
За данный период зарегистрировано 3 случая добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных престыплений раскрыт 1 случай причинения телесных повреждений.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 5 ДТП: 10 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.