Արփինե Հովհաննիսյանն ընդունել է Հայաստանում Ղազախստանի դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանն ապրիլի 20-ին ընդունել է Հայաստանում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիմուր Ուրազաեւին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հանրային կապերի վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են երկու երկրների միջեւ հարաբերությունների զարգացմանը, կարեւորել միջխորհրդարանական կապերի առավել խորացումը: Նշվել է, որ երկու երկրների օրենսդիր մարմինների բարեկամական խմբերը բավականին ակտիվ համագործակցում են, մշակվել է աշխատանքային պլան:
Քննարկվել են միջխորհրդարանական կառույցներում պատվիրակությունների համագործակցված աշխատանքին վերաբերող հարցեր. կարեւորվել է երկկողմ հետաքրքրություն ունեցող խնդիրներում միմյանց աջակցելը

Vice Speaker of Parliament holds meeting with Kazakh Ambassador
YEREVAN, APRIL 20, ARMENPRESS. Vice Speaker of the Parliament Arpine Hovhannisyan on April 20 received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Kazakhstan to Armenia Timur Urazayev, the Parliament told Armenpress.
During the meeting the sides touched upon developing the relations between the two countries, as well as further deepening the inter-parliamentary ties. They noted that the parliamentary friendship groups of the two countries are quite actively cooperating and have developed a working plan.
Issues relating to the coordinated work of the Armenian and Kazakh delegations in inter-parliamentary structures were discussed: they attached importance to assisting each other in issues of bilateral interest.