Արփինե Հովհաննիսյանն ընդունել է Հայաստանում Ղազախստանի դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանն ապրիլի 20-ին ընդունել է Հայաստանում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիմուր Ուրազաեւին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հանրային կապերի վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են երկու երկրների միջեւ հարաբերությունների զարգացմանը, կարեւորել միջխորհրդարանական կապերի առավել խորացումը: Նշվել է, որ երկու երկրների օրենսդիր մարմինների բարեկամական խմբերը բավականին ակտիվ համագործակցում են, մշակվել է աշխատանքային պլան:
Քննարկվել են միջխորհրդարանական կառույցներում պատվիրակությունների համագործակցված աշխատանքին վերաբերող հարցեր. կարեւորվել է երկկողմ հետաքրքրություն ունեցող խնդիրներում միմյանց աջակցելը

Арпинэ Ованнисян приняла посла Республики Казахстан в РА Т.Уразаева
20 апреля вице-спикер НС Арпинэ Ованнисян приняла Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Казахстан в РА Т.Уразаева. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью НС Армении.
В ходе встречи стороны обратились к развитию отношений между двумя странами, подчеркнули важность углубления межпарламентских связей. Отмечено успешное сотрудничество группы дружбы законодательных органов Армении и Казахстана, разработан рабочий план действий.
Обсуждены вопросы координации работы делегаций в межпарламентских структурах – подчеркнута важность содействия друг другу в проблемах, представляющих двусторонний интерес.