Հայաստան-Ադրբեջան սահմանին և Արցախ-Ադրբեջան շփման գծում իրավիճակը հանգիստ է. Արծրուն Հովհաննիսյան
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստան-Ադրբեջան սահմանին և Արցախ-Ադրբեջան շփման գծում ապրիլի 18-ին ժամը 17:00-ի դրությամբ իրավիճակը հանգիստ է: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Ե՛վ Հայաստանի սահմանին, և՛ Արցախի՝ Ադրբեջանի հետ շփման գծում իրավիճակը ներկայում հանգիստ է, կրակոցներ չկան: Հայկական զինված ուժերը լիովին վերահսկում են իրավիճակը»,-ասաց Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Արցախի պաշտպանության բանակն ավելի վաղ հերքել էր ադրբեջանական կողմի հերթական սուտը: Տեղեկությունն այն մասին իբր ապրիլի 18-ին հայկական ուժերի կողմից Աղջաբեդիի շրջանի Գիյամեդդին գյուղի ուղղությամբ կրակ բացելու արդյունքում վիրավորում է ստացել 27-ամյա խաղաղ բնակիչ իրականությանը չի համապատասխանում: «Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները խստիվ հետևում են հրադադարի պահպանման ռեժիմին»,- ասված է ՊԲ հաղորդագրությունում:

Ситуация на границе Армении и Азербайджана, а также на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских войск спокойная
Ситуация на границе Армении и Азербайджана, а также на линии соприкосновения
карабахско-азербайджанских войск спокойная
По состоянию на 17:00, 18 апреля, ситуация на границе Армении и Азербайджана, а также на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских войск спокойная. Об этом в беседе с Арменпресс сказал пресс-секретарь министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
«И на границе Армении, и на линии соприкосновения между Арцахом и Азербайджаном ситуация сейчас спокойная, нет выстрелов. Армянские вооруженные силы полностью контролируют ситуацию», - сказал Ованнисян.
Ранее министерство обороны Арцаха опровергло очередную азербайджанскую дезинформацию. Сообщение министерства обороны Азербайджана, согласно которому 18 апреля арцахские военные открыли стрельбу и ранили 27-летнего жителя села Юхары Гиямеддинли Агджабединского района  Азербайджана, не соответствует действительности и является дезинформацией. «Министерство обороны Республики Арцах объявляет, что армия строго придерживается режима прекращения огня», - говорится в заявлении министерства.