Վստահ եմ՝ Դուք կանեք հնարավորը Մայր Հայաստանի եւ Արցախի զարգացման ու զորացման համար. Բակո Սահակյանը շնորհավորել է Սերժ Սարգսյանին
Վստահ եմ՝ Դուք կանեք հնարավորը Մայր Հայաստանի եւ Արցախի զարգացման ու
զորացման համար. Բակո Սահակյանը շնորհավորել է Սերժ Սարգսյանին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 17-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Սերժ Սարգսյանին՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ ընտրվելու կապակցությամբ:
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Վստահ եմ, որ Դուք կանեք հնարավորը Մայր Հայաստանի եւ Արցախի զարգացման ու զորացման, մեր ժողովրդի պաշտպանունակության ամրապնդման, Հայրենիք-Սփյուռք կապերի խորացման, համազգային խնդիրների լուծման ուղղությամբ:
Վստահ եմ, որովհետեւ Դուք պատկանում եք այն մարդկանց թվին, ովքեր ունեն քաղաքական ու պետական գործչի մեծ փորձ ու գիտելիքներ, մեր երկրի համար բախտորոշ ժամանակահատվածում անմնացորդ ծառայել եք հայոց պետականաշինության, մեր հաղթանակների ու հաջողությունների կերտման գործին:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ եւ մաղթում քաջառողջություն, հաջողություններ ու ամենայն բարիք՝ Ձեր պատասխանատու առաքելության իրականացման ճանապարհին»:

Президент Республики Арцах направил поздравительное послание Сержу Саргсяну
Президент Республики Арцах Бако Саакян 17 апреля направил поздравительное послание Сержу Саргсяну по случаю избрания его на должность премьер-министра Республики Армения.
Как сообщили Арменпресс в Главном информационном управлении аппарата президента НКР, в послании говорится:
"Многоуважаемый Серж Азатович!
От имени народа, властей Арцаха и от себя лично сердечно поздравляю Вас с избранием на должность премьер-министра Республики Армения!
Уверен, что Вы сделаете все возможное для развития и усиления Матери-Армении и Арцаха, укрепления обороноспособности нашего народа, углубления связей Родина - Диаспора, решения общенациональных задач.
Уверен, так как Вы принадлежите к числу людей, которые имеют большой опыт и знания политического и государственного деятеля: в судьбоносное для нашей страны время Вы самоотверженно служили делу создания армянской государственности и достижения наших побед и успехов.
Еще раз поздравляю Вас и желаю крепкого здоровья, успехов и всех благ на пути осуществления Вашей ответственной миссии!"