Ադրբեջանը շփման գծում հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ է կիրառել
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում ապրիլի 8-ից 14-ն ընկած ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 300 անգամ՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 3300 կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի պաշտպանության նախարարության լրատվական ծառայությունից, բացի հրաձգային զինատեսակներից, շփման գծի հյուսիսային հատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (3 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են հստակորեն կատարել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը՝ խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

Azerbaijani forces fire automatic grenade launcher at Artsakh line of contact
YEREVAN, APRIL 14, ARMENPRESS. During the period from April 8 to 14 the Azerbaijani forces violated the ceasefire regime more than 300 times in the Artsakh-Azerbaijan line of contact by firing nearly 3300 shots from various caliber weapons at the Armenian positions, the defense ministry of Artsakh told Armenpress.
In addition, the Azerbaijani forces also fired automatic grenade launcher (3 grenades) at the northern section of the line of contact.
The Defense Army forces continue strictly fulfilling their military tasks and take countermeasures in case of strict necessity.