Ադրբեջանը շփման գծում հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ է կիրառել
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում ապրիլի 8-ից 14-ն ընկած ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 300 անգամ՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 3300 կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի պաշտպանության նախարարության լրատվական ծառայությունից, բացի հրաձգային զինատեսակներից, շփման գծի հյուսիսային հատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (3 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են հստակորեն կատարել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը՝ խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

На линии соприкосновения Азербайджан применил станковый автоматический гранатомет
За период 8-14 апреля  на линии соприкосновения  cарцахскими войсками противник  нарушил режим перемирия более 300  раз, произведя  по армянским позициям более 3300 выстрелов из стрелковых орудий разных калибров.
Как сообщили Арменпресс из пресс-службы МО Арцаха,, помимо стрелковых орудий, на  северном участке линии соприкосновения  Азербайджан применил станковый автоматический гранатомет (3 сн.)
Передовыечасти Армии обороны  Арцаха  уверенно выполняют поставленные перед ними боевые задачи, прибегая к ответным действиям исключительно в случае необходимости.