Թրամփը հայտարարել Է, որ կծեծեր Բայդենին եւ նրան կստիպեր լաց լինել
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել Է, որ կծեծեր երկրի նախկին փոխնախագահ Ջո Բայդենին եւ նրան կստիպեր լաց լինել: Այդ մասին նա գրել Է Twitter-ում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Թրամփն այսպես Է արձագանքել Բայդենի խոսքին, որը CNN-ին տված հարցազրույցում հայտարարել Է, թե միջնակարգ դպրոցում նրան կտաներ մարզասրահ եւ «նրա միջից կհաներ ամբողջ հիմարությունը»՝ կանանց նկատմամբ նրա անհարգալից վերաբերմունքի համար:
«Ցնդած Ջո Բայդենը փորձում Է իրեն զիլ տղայի տեղ դնել: Իրականում նա թույլ Է ինչպես հոգեպես, այնպես Էլ ֆիզիկապես, եւ, այնուամենայնիվ, նա երկրորդ անգամ ինձ սպառնում Է ֆիզիկական հարձակմամբ: Նա ինձ չգիտի, ես նրան շատ արագ ու թափով գետնին կտապալեի, եւ նա անվերջ լաց կլիներ: Մի սպառնա մարդկանց, Ջո՛»,- գրել Է Թրամփը Twitter-ում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Трамп заявил, что побил бы Байдена и заставил бы его плакать
Американский президент Дональд Трамп заявил, что побил бы бывшего вице-президента Джо Байдена и заставил бы его плакать. Как передает Арменпресс, об этом он написал в Twitter.
Так Трамп отреагировал на слова Байдена, который в интервью CNN заявил, что в средней школе отвел бы его за спортзал и "выбил бы из него всю дурь" за неуважительное отношение к женщинам.
"Безумный Джо Байден пытается строить из себя крутого парня. На самом деле он слабый, как психически, так и физически, и все же он угрожает мне, во второй раз, физическим нападением. Он меня не знает, но он упал бы у меня быстро и сильно, и все время плакал бы. Не угрожай людям, Джо!", — написал Трамп в Twitter.