Թրամփը վերստին կարեւորել Է Ռուսաստանի հետ ԱՄՆ-ի հարաբերությունների բարելավումը
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփն այն կարծիքին Է, որ նախընտրելի Է Է Ռուսաստանի հետ ունենալ լավ հարաբերություններ: Թրամփը դրանով Է բացատրել այն, որ Վլադիմիր Պուտինին շնորհավորել Է ընտրություններում հաղթելու առթիվ: Համապատասխան գրությունը ԱՄՆ-ի ղեկավարն արել Է իր Twitter-ում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Ես զանգահարեցի նախագահ Պուտինին, որպեսզի շնորհավորեմ նրան ընտրություններում հաղթելու առթիվ. անցյալում Օբաման նույնպես զանգահարել Է նրան: Ֆեյքային ԶԼՄ-ները գժվել են, որովհետեւ նրանք ցանկանում Էին, որ ես քննադատեմ նրան: Նրանք իրավացի չեն: Ռուսաստանի եւ մյուսների հետ լավ հարաբերություններ ունենալը վատ չԷ»,- գրել Է Թրամփը:
ԱՄՆ-ի նախագահի համոզմամբ՝ Մոսկվան կարող Է Վաշինգտոնին օգնել «լուծելու Հյուսիսային Կորեայի, Սիրիայի, Ուկրաինայի, ԻՊ-ի, Իրանի եւ նույնիսկ սպառազինությունների վերահաս մրցավազքի հետ կապված խնդիրները»: Հիշեցնենք, որ ԱՄՆ-ի եւ Ռուսաստանի նախագահները մարտ 20-ին հեռախոսազրույց են անցկացրել ամերիկյան կողմի նախաձեռնությամբ:

Трамп рассказал о важности России для США
Президент США Дональд Трамп считает, что с Россией лучше иметь хорошие отношения. Этим он объяснил то, что поздравил с победой на выборах Владимира Путина. Соответствующие записи американский лидер сделал в своем Twitter, сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
«Я позвонил российскому президенту Путину, чтобы поздравить его с победой на выборах — в прошлом Обама тоже ему звонил. Фейковые СМИ сходят с ума, потому что они хотели, чтобы я его раскритиковал. Они неправы! Ладить с Россией и другими — это хорошо, а не плохо», — написал Трамп.
По убеждению президента США, Москва может помочь Вашингтону «решить проблемы с Северной Кореей, Сирией, Украиной, ИГ (группировка запрещена в России — прим. Ленты.ру), Ираном и даже предстоящей гонкой вооружений».