Ոստիկանները մեկ օրում բացահայտել են հանցագործության 64 դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մարտի 20-ից 21-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 64 դեպք։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայքից, մասնավորապես, բացահայտվել է  յուրացման կամ վատնման 20, անձնական ունեցվածքի գողության 14, մարմնական վնասվածք հասցնելու 11, թմրամիջոցի հայտնաբերման 5, կողոպուտի, խարդախության և խուլիգանության 2-ական, անձի առևանգման, հարկերից խուսափելու, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման և պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության 1-ական դեպք։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման 9 դեպք։ Ընհանուր առմամբ հանձնվել է 6 միավոր զենք, թմբուկավոր ակոսափող 1 ատրճանակ, ատրճանակի նմանվող ինքնաշեն 1 սարք, օդամղիչ 1 հրացան, 5 նռնակ, ինքնաձիգի 2 պահունակ ու տարբեր տրամաչափի 429 փամփուշտ։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 3 և խուլիգանության 1 դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 8 պատահար, ինչի հետևանքով 10 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

За минувшие сутки сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 64 случая преступлений
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 20 и 21 марта сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 64 случая преступлений.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Полиции Республики Армения, в частности, 20 случая присвоения или растраты, 14 случаев кражи личного имущества, 11 случаев причинения телесных повреждений, 5 случаев обнаружения наркотиков, по 2 случая грабежа, мошенничества и хулиганства, по 1 случаю похищения человека, уклонения от уплаты налогов, злоупотребления должностными обязанностями и служебного подлога или служебной халатности.
За данный период зарегистрировано 9 случаев доборовольной сдачи оружия и боеприпасов, в целом сдано 6 единиц оружия.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 3 случая кражи личного имущества и 1 случай хулиганства.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 8 ДТП: 10 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.