ԱՀ Նախագահը Բեյրութում քննարկել է Արցախի և ՀԲԸՄ փոխգործակցության հարցերի լայն շրջանակ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 21-ին Բեյրութում հանդիպում է ունեցել Հայ բարեգործական ընդհանուր միության (ՀԲԸՄ) Լիբանանի տեղական մարմնի ղեկավարության հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպմանը քննարկվել է Արցախի եւ ՀԲԸՄ փոխգործակցությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ։
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել ՀԲԸՄ ղեկավարությանը եւ նրա անդամներին քաղաքական, տնտեսական, մարդասիրական ոլորտներում Արցախին մշտապես սատարելու համար` բարձր գնահատելով այդ հայրենանվեր աշխատանքը։

Bako Sahakyan discusses in Beirut broad scope of issues of Artsakh-AGBU partnership
YEREVAN, MARCH 21, ARMENPRESS. Artsakh Republic President Bako Sahakyan met in Beirut with the leading staff of the AGBU Lebanon local body on March 21.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the Artsakh President’s Office, a wide range of issues related to the cooperation between Artsakh and AGBU were on the meeting agenda.
President Sahakyan extended gratitude to the AGBU leadership and the staff for the constant support shown to Artsakh in the political, economic and humanitarian dimensions highly appreciating their patriotic activity.