Արեւելյան Գութայում երրորդ հումանիտար միջանցքն Է գործարկվել սիրիացիների համար
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սիրիայի Արեւելյան Գութայի շրջանում սկսել Է գործել երրորդ հումանիտար միջանցքը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ասված Է Սիրիայում հակամարտող կողմերի հաշտեցման ռուսական կենտրոնի հաղորդագրության մեջ, որը տարածել Է «Ռոսիա-24» հեռուստաալիքը:
Նշվում Է, որ ահաբեկիչներից ազատագրված Սակբա եւ Քաֆեր-Բաթնա բնակավայրեր Է հասցվել հումանիտար օգնություն, այնտեղ են վերադառնում խաղաղ բնակիչները: Մինչեւ մարտի 21-ը Արեւելյան Գութայում գործում Էր երկու հումանիտար միջանցք: Դրանցից մեկն անցնում Է Մուհայյամ ալ Վաֆեդին բնակավայրով, երկրորդը նախատեսված Է Արբիլ, Խազե, Սակբա բնակավայրերից խաղաղ բնակչության դուրս գալու համար:
Փետրվարի վերջից դրանցով կարողացել Է զինյալների կողմից վերահսկվող տարածքներից հեռանալ ավելի քան 80 հազար մարդ, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

В Восточной Гуте заработал третий гуманитарный коридор для сирийцев
Третий гуманитарный коридор начал действовать в районе сирийской Восточной Гуты, как передает Арменпресс, об этом говорится в распространенном телеканалом "Россия 24" (ВГТРК) сообщении российского Центрп по примирению враждующих сторон в Сирийской арабской республике.
Отмечается, что в освобожденные от террористов населенные пункты Сакба и Кафер-Батна доставлена гуманитарная помощь, туда возвращаются мирные жители.
До среды в Восточной Гуте действовали два гуманитарных коридора. Один из них проходит через населенный пункт Мухайям Аль-Вафедин, второй предназначен для выхода мирного населения из населенных пунктов Арбил, Хаззэ, Сакба. С конца февраля через них смогли покинуть подконтрольные боевикам территории более 80 тысяч человек.