Հրայր Թովմասյանն ընտրվեց ՍԴ նախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովը Սահմանադրական դատարանի նախագահի պաշտոնում ընտրեց Հրայր Թովմասյանին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ՀՀ ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Գագիկ Մելիքյանը ներկայացրեց, որ քվեարկությանը մասնակցել է 93 պատգամավոր: «2 քվեաթերթիկ ճանաչվել է անվավեր, Հրայր Թովմասյանի թեկնածությանը կողմ է քվեարկել 64, դեմ՝ 27 պատգամավոր»,- ասաց Գագիկ Մելիքյանը:
Հրայր Թովմասյանը շնորհակալություն հայտնեց վստահության համար և հավաստիացրեց, որ իր պաշտոնավարման ընթացքում ամեն ինչ անելու է, որպեսզի հայ ազգը լինի ազատ և երջանիկ:

Грайр Товмасян избран председателем Конституционного суда Армении
Национальное собрание Армении избрало председателем Конституционного суда Грайра Товмасяна. Как сообщает «Арменпресс», председатель счетной комиссии НС РА Гагик Меликян сообщил, что в голосовании приняли участие 93 депутата. “Два бюллетеня признаны недействительными. За кандидатуру Грайра Товмасяна проголосовали 64 депутата, против – 27”, - сказал Гагик Меликян.
Грайр Товмасян поблагодарил за оказанное доверие и уверил, что в процессе пребывания в должности сделает все, чтобы армяне были свободны и счастливы.