Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Չինաստանի դեսպանին և Powerchina International Group Limited ընկերության փոխնախագահին
Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Չինաստանի դեսպանին և Powerchina International
Group Limited ընկերության փոխնախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Հայաստանում Չինաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիան Էրլունին և Powerchina International Group Limited ընկերության փոխնախագահ Դինգ Ժենգուոին: Այս ընկերության կազմում է ընդգրկված հյուսիս-հարավ ավտոմայրուղու կառուցապատման ծրագրում ներգրավված «Սինոհիդրո» ընկերությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպմանը քննարկվել են հյուսիս-հարավ ավտոճանապարհի՝ Թալին-Լանջիկ հատվածում շինաշխատանքների ընթացքին վերաբերող հարցեր, որոնք իրականացնում է «Սինոհիդրո» ընկերությունը: Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել չինական ընկերության հետ նախկինում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների, ստանձնած պարտավորությունների կատարմանը: Դինգ Ժենգուոն վստահեցրել է, որ «Սինոհիդրո»-ն հաջողությամբ իրականացնելու է հյուսիս-հարավի ավտոճանապարհի իր հատվածի կառուցման աշխատանքները և պատրաստ է առաջ մղել շինաշխատանքները:
Կարեն Կարապետյանն ընդգծել է որակյալ աշխատանքների իրականացման անհրաժեշտությունը և հայտնել կառավարության պատրաստակամությունը՝ օժանդակելու չինական կողմին շինաշխատանքների ընթացքում առաջացող խնդիրներին լուծումներ տալու նպատակով:

Premier Karapetyan receives Ambassador of China and Vice President of Powerchina International Group Limited
Premier Karapetyan receives Ambassador of China and Vice President of Powerchina
International Group Limited
YEREVAN, MARCH 19, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of China to Armenia Tian Erlong and the Vic e President of Powerchina International Group Limited Ding Chengguo. The company engaged in the construction of the “North-South” road “Sinohydro” is included in this company.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the Government of Armenia, issues related to the construction works of the Talin-Lanjik section of the “North-South” road implemented by “Sinohydro” company were discussed at the meeting. Particularly, the sides referred to the implementation of the previous agreements and obligations of the Chinese company. Ding Chengguo assured that “Sinohydro” will successfully implement the construction works of its section of the “North-South” road.
Karen Karapetyan emphasized the necessity of high-quality work and expressed the readiness of the government to support the Chinese side in solving the issues that appear during the work.