ԵՄ-ն ցանկանում է ընդլայնել Արևելյան գործընկերության ծրագիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրոպական Միությունը կարող է ընդլայնել Արևելյան գործընկերության ծրագիրը և այն ավելի մեծ ծրագրի մեջ ներառել: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին Հայաստանի խորհրդարանում լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Լեհաստանի Սենատի արտաքին հարաբերությունների և ԵՄ-ի հետ կապերի հանձնաժողովի նախագահ Մարեկ Ռոցկին:
«Իմ ունեցած վերջին տեղեկությունների համաձայն` Բրյուսելը ցանկանում է Արևելյան գործընկերության ծրագիրն ընդլայնել, ներառել ավելի մեծ ծրագրի մեջ և ֆինանսավորել այն»,- ասաց Ռոցկին:
Նա այլ մանրամասներ չհայտնեց. միայն խոստացավ  համապատասխան մարմիններից ավելի  թարմ տեղեկություններ հայթայթել և փոխանցել հայկական կողմին:

YEREVAN, MARCH 19, ARMENPRESS. The EU may expand the Eastern Partnership initiative including it into a larger program. ARMENPRESS reports Chairman of the Foreign and European Union Affairs Committee of the Senate of the Republic of Poland Marek Rocki told the reporters at the National Assembly of Armenia.
“According to my latest information, Brussels wants to expand the Eastern Partnership initiative by including it into a larger program and funding it”, Rocki said.
He did not provide any other details but promised to gather fresh information from relevant bodies and convey it to the Armenian side.