Մխիթարյանը լավագույն մարզիկի ավտոմեքենան նվիրաբերեց վիրավոր և հաշմանդամ զինծառայողների վերականգնողական կենտրոնին
Մխիթարյանը լավագույն մարզիկի ավտոմեքենան նվիրաբերեց վիրավոր և հաշմանդամ
զինծառայողների վերականգնողական կենտրոնին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի ավագ, Լոնդոնի «Արսենալ»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն այցելել է Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, հանդիպել ուսանողների, բժշկական անձնակազմի հետ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին գրում է ՀՖՖ-ն: Մարտի 24-ին եւ 27-ին Երեւանում էստոնիայի եւ Լիտվայի ընտրանիների հետ կայանալիք ընկերական հանդիպումներին նախապատրաստվելու համար հայրենիք ժամանած Հենրիխ Մխիթարյանը այսօր այցելել է Երեւանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, հանդիպել ուսանողների, բժշկական անձնակազմի հետ: Այցի հիմնական նպատակը վիրավոր և հաշմանդամ զինծառայողների հետ հանդիպումն էր:
ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանի ուղեկցությամբ Հենրիխ Մխիթարյանը ծանոթացել է համալսարանի տարածքում գործող վիրավոր և հաշմանդամ զինծառայողների վերականգնողական կենտրոնին, զրուցել հիվանդների, ուսանողների հետ: Հենրիխ Մխիթարյանը 2017 թվականի Հայաստանի 10 լավագույն մարզիկների ցուցակում ընդգրկվելու համար ստացած ավտոմեքենան նվիրաբերել է վիրավոր և հաշմանդամ զինծառայողների վերականգնողական կենտրոնին:

Mkhitaryan donates his car of the best athlete to Rehabilitation Center for wounded and disabled soldiers
Mkhitaryan donates his car of the best athlete to Rehabilitation Center for wounded and
disabled soldiers
YEREVAN, MARCH 19, ARMENPRESS. Armenian national football team captain, midfielder of London’s Arsenal Henrikh Mkhitaryan visited the Yerevan State Medical University, met with students and teaching staff, the Football Federation of Armenia said, reports Armenpress. The main goal of the visit was to meet with wounded and disabled soldiers.
Mkhitaryan arrived in Armenia to prepare for friendly matches with the national teams of Estonia and Lithuania on March 24 and 27.
Accompanied by YSMU Rector Armen Muradyan, Henrikh Mkhitaryan got acquainted with the Rehabilitation Center for wounded and disabled soldiers, talked to patients and students.
He donated his car, which he received for being included in the 2017 list of top 10 athletes of Armenia, to the Rehabilitation Center.