Էդվարդ Նալբանդյանը ելույթ է ունեցել ՀՀ Զինված ուժերի ղեկավար կազմի հավաքին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը մարտի 19-ին ՀՀ Զինված ուժերի ղեկավար կազմի ամենամյա օպերատիվ հավաքի մասնակիցներին ներկայացրեց Հայաստանի արտաքին քաղաքական հիմնական ուղղություններն ու առաջնահերթությունները, արտաքին անվտանգության բաղադրիչի ամրապնդման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, ԱԳ նախարարը ներկաներին տեղեկացրեց ղարաբաղյան հիմնախնդրի բացառապես խաղաղ կարգավորմանն ուղղված Հայաստանի շարունակական ջանքերի մասին:
Էդվարդ Նալբանդյանն անդրադարձավ տարածաշրջանային անվտանգության հարցերին, երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերում ընթացող համագործակցությանը, ցեղասպանությունների և մարդկության դեմ հանցագործությունների կանխարգելման ուղղությամբ Հայաստանի նախաձեռնություններին, Մերձավոր Արևելքում զարգացումներին, տարածաշրջանային և միջազգային կարևորության մի շարք խնդիրների շուրջ Հայաստանի մոտեցումներին:

FM Nalbandian delivers remarks at meeting of leadership of Armenian Armed Forces
YEREVAN, MARCH 19, ARMENPRESS. Armenian foreign minister Edward Nalbandian on March 19 delivered remarks at the annual meeting of the leadership staff of the Armenian Armed Forces introducing the participants on Armenia’s main foreign policy directions and priorities, as well as the steps aimed at strengthening the external security component, the ministry told Armenpress.
He also introduced the meeting participants on Armenia’s ongoing efforts aimed at settling the Nagorno Karabakh conflict exclusively through peaceful means.
FM Nalbandian touched upon the regional security issues, the ongoing cooperation at bilateral and multilateral formats, Armenia’s initiatives on preventing genocides and crimes against humanity, the developments in the Middle East and Armenia’s approaches on a number of regional and international issues.