Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Սանկտ Պետերբուրգի Սուրբ Կատարինե հայկական եկեղեցի
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Տաճատ Վարդապետյանը եւ Գագիկ Մելիքյանը, մարտի 16-ին այցելել է Սանկտ Պետերբուրգի Սուրբ Կատարինե հայկական եկեղեցի, հանդիպել Սանկտ Պետերբուրգի հոգեւոր հովիվ Պողոս աբեղա Վարդանյանի հետ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հանրային կապերի վարչությունից:
Կարեւորվել է Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու հայապահպան դերը երիտասարդների հոգեւոր ու ազգային դաստիարակության հարցում: Էդուարդ Շարմազանովը բարձր է գնահատել հայ եկեղեցու առաքելությունը հայ-ռուսական հոգեւոր եւ մշակութային հարաբերությունների զարգացման գործում:

YEREVAN, MARCH 17, ARMENPRESS. Vice Speaker of Parliament Eduard Sharmazanov visited the St. Catherine Armenian Church of St.Petersburg, Russia on March 16.
The delegation of the Vice Speaker includes MPs Tajat Vardapetyan and Gagik Melikyan.
The parliamentary delegation met with pastor Poghos Vardanyan.
At the meeting the sides highlighted the role of the Armenian Church in the preservation of Armenian identity among the youth.
Sharmazanov praised the Armenian Church’s mission in the development of  the Armenian-Russian spiritual and cultural relations.
Armenian parliamentary permanent representative to the CIS IPA Hayk Chilingaryan was also present at the meeting.