Ստորագրվել է պաշտպանության բնագավառում հայ-ֆրանսիական համագործակցության 2018 թվականի ծրագիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ Լևոն Այվազյանը և ՀՀ-ում Ֆրանսիայի ռազմական կցորդ, գնդապետ Օլիվյե Մադյոն (նստավայրը՝ Թբիլիսի) ստորագրել են պաշտպանության բնագավառում հայ-ֆրանսիական երկկողմ համագործակցության 2018 թվականի ծրագիրը:  Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, այն ներառում է մոտ 10-ը միջոցառում. ռազմական կրթության, վերապատրաստումների, ֆրանսերեն լեզվի պատրաստության, ինչպես նաև ռազմաբժշկության, կիբերանվտանգության, ինժեներական և այլ ոլորտներում փորձի փոխանակման ծրագրերի իրականացում Հայաստանում և Ֆրանսիայում:
Հանդիպման ընթացքում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել ջանքերի գործադրումը խաղաղապահության բնագավառում համագործակցության խորացման ուղղությամբ:

Подписана программа армяно-французского двустороннего сотрудничества в оборонной сфере на 2018 год
Начальник управления оборонной политики министерства обороны Армении Левон Айвазян и военный атташе посольства Франции в Армении (резиденция в Тбилиси), полковник Оливье Мадьон подписали программу армяно-французского двустороннего сотрудничества в оборонной сфере на 2018 год.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью МО Армении, программа сотрудничества включает в себя около 10 мероприятий: военное образование, переподготовка, обучение французскому языку, а также обмен опытом в военной медицине, кибербезопасности, технике и других областях.
В ходе встречи было достигнуто соглашение о продолжении усилий по углублению сотрудничества в сфере поддержания мира.