Էդուարդ Շարմազանովն աշխատանքային այցով կմեկնի Սանկտ Պետերբուրգ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը՝ որպես ՀԱՊԿ ԽՎ դիտորդական առաքելության ղեկավար, մարտի 16-19-ն աշխատանքային այցով կլինի Սանկտ Պետերբուրգում՝ դիտարկելու ՌԴ նախագահական ընտրությունները: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հանրային կապերի վարչությունից:
Այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ ՀԱՊԿ ԽՎ պատասխանատու քարտուղար Պյոտր Ռյաբուխինի եւ Սանկտ Պետերբուրգի Օրենսդիր ժողովի նախագահ Վյաչեսլավ Մակարովի հետ: Այցի ավարտին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը ռուսական լրատվամիջոցների համար հանդես կգա մամուլի ասուլիսով:
ՀԱՊԿ ԽՎ դիտորդական առաքելության կազմում Սանկտ Պետերբուրգ կմեկնի նաեւ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Տաճատ Վարդապետյանը:

Vice Speaker of Armenian Parliament to depart for St. Petersburg on working visit
YEREVAN, MARCH 15, ARMENPRESS. Vice Speaker of the Armenian Parliament Eduard Sharmazanov, as the head of the CSTO Parliamentary Assembly’s observer mission, will depart for St. Petersburg on a working visit on March 16-19 to observe the Russian presidential elections, the Parliament told Armenpress.
During the visit Sharmazanov is scheduled to meet with CSTO PA Responsible Secretary Pyotr Ryabukhin and Chairman of the Legislative Assembly of St. Petersburg Vyacheslav Makarov.
Eduard Sharmazanov will also hold a press conference for the Russian media at the end of the visit.
Armenian MP Tachat Vardapetyan will also depart for St. Petersburg within the frames of the CSTO PA observer mission.