Գլենդելում փողոց կանվանակոչվի Արցախի Հանրապետության պատվին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի Գլենդել քաղաքի Ուիլսոնի և Հարվարդի փողոցների միջև ընկած Մարիլանդ պողոտան Արցախի Հանրապետության պատվին կարող է վերանվանվել Արցախի փողոցի: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Հայ դատի ԱՄՆ Արևմտյան ափի հանձնախումբը:
Գլենդելի քաղաքային խորհուրդը մարտի 13-ին միաձայն կերպով քվեարկել է փողոցը վերանվանելու գործընթացը սկսելու օգտին: Փողոցն Ուոթերթաունի Սբ Ստեփանոս հայկական եկեղեցու դիմացի փողոցն է։
Ուշագրավ է, որ այդ որոշումն ընդունվել է Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանի՝ Միացյալ Նահանգներ կատարած այցի ժամանակահատվածում:

Maryland avenue in US city of Glendale to be renamed to Artsakh Street
YEREVAN, MARCH 14, ARMENPRESS. Maryland avenue between Wilson and Harvard Street of the US city of Glendale can be renamed to Artsakh Street in honor of the Republic of Artsakh, the Armenian National Committee of America-Western Region said, reports Armenpress.
On March 13 the Glendale City Council unanimously voted to begin the process of renaming Maryland avenue to Artsakh Street.
It’s worth to mention that the decision was adopted within the frames of the visit of Artsakh Republic President Bako Sahakyan to the United States.