Արա Բաբլոյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կանանց տոնի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի շնորհավորական ուղերձ է հղել Կանանց տոնի առթիվ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հանրային կապերի վարչությունից, ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
շնորհավորում եմ ձեզ Կանանց տոնի առթիվ: Այս տոնը հնարավորություն է եւս մեկ անգամ երախտագիտություն հայտնելու ձեզ, վերստին ընդգծելու սիրող մոր ու կնոջ, դստեր ու քրոջ, պարզապես լուսավոր մարդու դերը: Դուք ապացուցել եք, որ կարող եք հաջողության հասնել պետական ու քաղաքական կյանքում, առողջապահության, գիտության ու կրթության ոլորտներում, գործարար կյանքում եւ մշակույթի բնագավառում, միաժամանակ, մշտապես ջերմ միջավայր ապահովելով ընտանիքում եւ նվիրվածությամբ երեխաներ դաստիարակելով:
Ոգեւորելով, ջերմություն ու սեր սփռելով շուրջբոլորը` դուք օգնում, երբեմն նաեւ պարտադրում եք աշխարհին ու մարդկանց լինել ավելի մարդկային ու ավելի իմաստուն, ավելի հանդուրժող ու ավելի գթասիրտ: Կրկին շնորհավորելով Կանանց տոնի առթիվ` մաղթում եմ ձեզ առողջություն, երջանկություն, բարեկեցություն եւ լավատեսություն»:

YEREVAN, MARCH 8, ARMENPRESS. Speaker of the National Assembly of Armenia Ara Babloyan has addressed a message on the International Women’s Day. As ARMENPRESS was informed from the press service of the parliament of Armenia, the message particularly runs as follows,
I congratulate you on the women’s day. This holiday is another opportunity to express gratitude to you, to once again underline the role of loving mother and wife, daughter and sister, and just a bright person. You have proved that you are capable to succeed in state and political affairs, healthcare, science and education, business and culture, and at the same time ensuring warm atmosphere in the family, bringing up children with devotion.
Encouraging, spreading warmth and love around, you help and sometimes force the world and people to be kinder and wiser, more tolerant and merciful. I once again congratulate you on women’s day, I wish you health, happiness, welfare and optimism”.