Արփինե Հովհաննիսյանը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալությունում
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանը Վաշինգտոնում հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով ղեկավարի տեղակալ Գրեչեն Բիրքլի հետ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին Հովհաննիսյանը գրառում է կատարել թվիթերյան իր միկրոբլոգում:
«Քննարկեցինք Հայաստանում իրականացվող և իրականացվելիք ծրագրերի կարևորությունը: Նշվեց նաև տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, զբոսաշրջության, վերակագնվող էներգետիկայի և այլ ոլորտներում համագործակցության հեռանկարների կարևորությունը»,- նշել է ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահը:
ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակությունն այս օրերին գտնվում է ԱՄՆ-ում, որտեղ կունենա մի շարք հանդիպումներ, այդ թվում նաև Կոնգրեսում:

Вице-спикер НС Армении провела встречу с заместителем главы USAID
Вице-спикер Национального Собрания Армении Арпине Ованнисян в Вашингтоне встретилась с заместителем директора по Европе и Евразии Агентства США по международному развитию Гречен Биркли. Как сообщает Арменпресс, об этом Ованнисян написала в своем микроблоге Twitter.
«Мы обсудили важность программ, реализуемых в Армении. Также была отмечена важность перспективы сотрудничества в области информационных технологий, туризма, возобновляемых источников энергии и других сферах», - отметила вице-спикер НС.
Делегация Национального Собрания Республики Армения находится в Соединенных Штатах, где проведет ряд встреч, в том числе в Конгрессе.