Լեհաստանի և Ուկրաինայի նախագահները շնորհավորել են Արմեն Սարգսյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նորընտիր նախագահ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձներ են հղել Լեհաստանի Հանրապետության նախագահ Անջեյ Դուդան և Ուկրաինայի Հանրապետության նախագահ Պյոտր Պորոշենկոն: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Սարգսյանի գրասենյակից:
Ավելի վաղ նրան շնորհավորել էին Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ, Չինաստանի Կոմունիստական կուսակցության Կենտրոնական կոմիտեի Գլխավոր քարտուղար Սի Ծինփինը, Հունաստանի Հանրապետության Նախագահ Պրոկոպիս Պավլոպուլոսը,  Մյունխենի անվտանգության  համաժողովի հիմնադիր-ղեկավար Վոլֆգանգ Իշինգերը:
Արմեն Սարգսյանը շնորհավորանքներ է ստանում նաեւ միջազգային կազմակերպությունների, պետական, հասարակական կառույցների ու կազմակերպությունների, հոգևոր դասի ներկայացուցիչներից, անհատներից:

Presidents of Poland and Ukraine congratulate Armen Sarkissian
YEREVAN, MARCH 7, ARMENPRESS. President of Poland Andrzej Duda and President of Ukraine Petro Poroshenko have sent congratulatory messages to newly elected President of Armenia Armen Sarkissian, ARMENPRESS was informed from Sarkissian’s office.
Earlier, President of China Xi Jinping, President of Greece Prokopis Pavlopoulos, Chairman of the Munich Security Conference Wolfgang Ischinger had sent congratulatory messages.
Armen Sarkissian receives congratulations also from international organizations, state and non-governmental organizations, clergymen and individuals.