Հայաստան-ԱՄՆ խորհրդարանական բարեկամական խումբը Միացյալ Նահանգներում է
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մարտի 6-ին մեկնարկել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի պատվիրակության այցն Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ: Այցի շրջանակում պատվիրակության անդամները հանդիպում են ունեցել Կարնեգի հիմնադրամի փորձագետների հետ: Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել գլոբալ եւ տարածաշրջանային անվտանգության ու ՀՀ արտաքին քաղաքականության արդի հիմնախնդիրներին, հայ-ամերիկյան հարաբերություններին վերաբերող այլ հարցերի: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հանրային կապերի վարչությունից:
Նույն օրը պատվիրակության անդամները հանդիպում են ունեցել Ամերիկայի հայ դատի հանձնախմբի անդամների հետ: Հանդիպման շրջանակում անդրադարձ է կատարվել հայ-ամերիկյան հարաբերությունների օրակարգում ընդգրկված հարցերին: Երեկոյան Վաշինգտոնի Սուրբ Մարիամ հայ առաքելական եկեղեցում պատվիրակության պատվին հայ համայնքի անունից կազմակերպվել է ընդունելություն:

YEREVAN, MARCH 7, ARMENPRESS. The visit of the Armenia-USA parliamentary friendship group delegation to the United States began March 6.
On the sidelines of the visit the Armenian parliamentary delegation had a meeting with Carnegie Foundation experts. The meeting touched upon issues of global and regional security and Armenian foreign policy and issues concerning the Armenian-American relations, the Armenian parliament’s press service said.
Later on the same day the Armenian delegation had a meeting with members of the Armenian National Committee of America. The meeting touched upon issues of the Armenian-American relations agenda.
A reception in honor of the Armenian delegation was held in the evening in the St. Mariam Armenian Apostolic Church in Washington D.C.