ՀՀ Նախագահը ներկա է գտնվել «Ժխտման ճարտարապետները» վավերագրական ֆիլմի պրեմիերային
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը և տիկին Ռիտա Սարգսյանը մարտի 5-ին «Մոսկվա» կինոթատրոնում ներկա են գտնվել «Ժխտման ճարտարապետները» վավերագրական ֆիլմի պրեմիերային:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, վավերագրական ֆիլմը հիմնված է պատմաբանների ուսումնասիրությունների և ցեղասպանությունից փրկվածների պատմությունների վրա:
Ֆիլմում ներառված են փորձագետների վկայություններ, ովքեր ներկայացնում են պատմության «ժխտողականության» կապն աշխարհի տարբեր անկյուններում ներկայումս տեղի ունեցող էթնիկ զտումների և մարդկության դեմ հանցագործությունների հետ:

Президент Армении присутствовал на премьере документального фильма «Архитекторы отрицания»
Президент Армении Серж Саргсян вместе с супругой Ритой Саргсян 5 марта присутствовал в кинотеатре «Москва» на премьере документального фильма «Архитекторы отрицания».
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении, фильм основан на исследованиях историков и документальных историях очевидцев геноцида.
В фильме есть свидетельства экспертов, представляющих историю «отрицания» истории этнических чисток и преступлений против человечности в разных частях мира.