Բարձրագույն դատական խորհուրդն առաջին նիստում խորհրդի նախագահ է ընտրել Գագիկ Հարությունյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 174-րդ հոդվածի, «Հայաստանի Հանրապետության դատական օրենսգիրք» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքի 84-րդ հոդվածի, 166-րդ հոդվածի 8-րդ մասի հիմքով՝ 2018 թվականի մարտի 5-ին Հայաստանի Հանրապետության գիտությունների ազգային ակադեմիայի նախագահության սրահում հրավիրվել է Բարձրագույն դատական խորհրդի առաջին նիստը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ դատական դեպարտամենտի Արարողակարգի և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նիստը հրավիրվել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի կողմից ընտրված 5 անդամներից Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահ ընտրելու նպատակով:
Օրենքով սահմանված կարգով խորհուրդը գաղտնի քվեարկությամբ միաձայն  Հայաստանի Հանրապետության բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահ է ընտրել Գագիկ Հարությունյանին:

Gagik Harutyunyan elected Chairman of Supreme Judicial Council of Armenia
YEREVAN, MARCH 5, ARMENPRESS. The first session of the Supreme Judicial Council of Armenia was held on March 5 at the National Academy of Sciences of the Republic of Armenia.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the Judicial Department of the Republic of Armenia, the session was convened for electing the Chairman of the Supreme Judicial Council of Armenia from the 5 members previously elected by the National Assembly.
The Council unanimously elected Gagik Harutyunyan Chairman of the Supreme Judicial Council of of Armenia by a secret ballot.