Սենսացիա չեմ տեսնում այստեղ. Տիգրան Բալայանը՝ ԱԳ նախարարի խորհրդականի պաշտոնում Կարեն Միրզոյանի նշանակման մասին
Սենսացիա չեմ տեսնում այստեղ. Տիգրան Բալայանը՝  ԱԳ նախարարի խորհրդականի
պաշտոնում Կարեն Միրզոյանի նշանակման մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության ԱԳ նախկին նախարար Կարեն Միրզոյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի խորհրդական դեռեւս հունվարի սկզբից: «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրեց ԱԳ նախարարի մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
«Սենսացիա չեմ տեսնում այստեղ: Դեռեւս հունվարից կայքում տեղադրված է տեղեկատվությունը, խորհրդականների ցանկում ավելացված է Կարեն Միրզոյանի անունը:  Նախարարների խորհրդականների նշանակման մասին առհասարակ չենք հայտնում»,-ասաց նա:
Ավելի վաղ լրատվական կայքերը գրել էին, որ թեեւ Կարեն Միրզոյանի նշանակումը տեղի է ունեցել հունվարի սկզբին, սակայն լրատվամիջոցներում այդ տեղեկությունը հայտնվում է միայն հիմա:

'I don’t see sensation here' – Foreign ministry spox comments on Artsakh ex-FM’s appointment as adviser to Armenia’s FM
'I don’t see sensation here' – Foreign ministry spox comments on Artsakh ex-FM’s appointment
as adviser to Armenia’s FM
YEREVAN, MARCH 3, ARMENPRESS. Karen Mirzoyan, former foreign minister of the Republic of Artsakh, has been appointed as adviser to the foreign minister of Armenia since early January, Tigran Balayan, the Armenian foreign ministry spokesperson, told Armenpress.
“I do not see a sensation here. This information is on the website since January, Karen Mirzoyan’s name is added in the list of advisers. In general, the appointment of advisers to ministers is not announced”, he said.
Earlier the media outlets wrote that although Karen Mirzoyan’s appointment was made in early January, this information only now appears in the media.