Նուրսուլթան Նազարբաեւը շնորհավորել է Արմեն Սարգսյանին ՀՀ նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղազախստանի նախագահ Նուրսուլթան  Նազարբաեւը անձամբ իր եւ ղազախ ժողովրդի անունից շնորհավորել է Հայաստանի Հանրապետության նորընտիր նախագահ Արմեն Սարգսյանին:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, շնորհավորական հաղորդագրությունում Ղազախստանի նախագահը, մասնավորապես, ասել է. «Աստանայի եւ Երեւանի միջեւ բարեկամության եւ փոխշահավետ համագործակցության վրա հիմնված հարաբերությունները այսուհետ եւս շարունակելու են զարգանալ հօգուտ մեր երկրների` Ձեր ակտիվ աջակցության շնորհիվ»:
Ղազախստանի նախագահը Արմեն Սարգսյանին մաղթել է հաջողություն նման պատասխանատու պաշտոնում, իսկ հայ ժողովրդին՝ խաղաղություն եւ բարգավաճում:

YEREVAN, MARCH 3, ARMENPRESS. Kazakhstan’s President Nursultan Nazarbayev on behalf of the Kazakh people and personally himself congratulated Armen Sarkissian on being elected 4th President of Armenia, reports Armenpress.
In his congratulatory message the Kazakh President said: “The relations between Astana and Yerevan based on friendship and mutually beneficial partnership will continue developing for the benefit of our countries thanks to your active support”.
Nursultan Nazarbayev wished Armen Sarkissian success in this responsible position, and peace and prosperity to the Armenian people.