Դուբայում կցուցադրվեն հայկական ժամանակակից արվեստի լավագույն ստեղծագործությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դուբայում ցուցադրության կհանվեն  հայկական ժամանակակից արվեստի լավագույն ստեղծագործությունները: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով gulfnews.com կայքը, միջազգային ճանաչում ունեցող 21 հայ արվեստագետների 100-ից ավելի աշխատանք կցուցադրվի Դուբայի նորարարական կենտրոններից  մեկում (Dubai Design District) գտնվող Art Hub Dubai պատկերասրահում կազմակերպվելիք  ցուցահանդեսում, որը բաց կլինի մինչև մարտի 26-ը:
Ցուցահանդեսը կրում է «Ես չեմ վախենում թռչելուց» խորագիրը:
Հայաստանի «Գալա» պատկերասրահի հիմնադիր տնօրեն Նուշիկ Միքայելյանն ընդգծել է, որ առաջինը, որ բոլորն ասում են հայկական արվեստի մասին, տեխնիկայի բարձր որակն է, ինչն անհամեմատելի է: «Սակայն միայն որակը չէ: Դրանում արտահայտված է նաև հայկական մշակույթի խորությունը: Հայկական մշակույթը խորը արմատներ ունի, քանի որ հայ ժողովուրդն աշխարհի ամենահին ազգերից մեկն է: Իսկ ժամանակակից արվեստը համարվում է այդ հին մշակույթի նորովի շարունակությունը»,- ասել է Միքայելյանը:

Best works of Armenian modern art to be displayed in Dubai
YEREVAN, MARCH 2, ARMENPRESS. The best works of the Armenian modern art will be displayed in Dubai, Gulf News reports.
More than 100 works of 21 renowned Armenian artists will be displayed at the exhibition which will be held at the Art Hub Dubai gallery of Dubai Design District.
The exhibition, titled “I am not afraid of flying”, will remain open until March 26.
Nushik Mikayelyan, founder-director of Armenia’s Gala gallery, said the first thing everyone says on the Armenian art is the high quality of technique which is incomparable. “However, it is not only the quality. It also reflects the depth of the Armenian culture. The Armenian culture has deep roots as the Armenian people are one of the oldest nations in the world. And the modern art is considered the new continuation of that old culture”, Nushik Mikayelyan said.