Walt Disney-ը 2 մլրդ եվրո կներդնի փարիզյան Disneyland-ում
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Walt Disney Company-ն հայտարարել Է փարիզյան Disneyland-ի ընդլայնման բազմամյա պլանի մասին. ներդրումները գնահատվում են 2 մլրդ եվրո: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ասված Է ընկերության մամուլի տեղեկագրում:
Ընդարձակման նոր պլանը կներառի Walt Disney Studios զբոսայգու վերափոխումը, ինչպես նաեւ կավելացվեն երեք նոր տարածքներ, որոնք նվիրված կլինեն Marvel-ի աշխարհին, «Աստղային պատերազմներին» եւ «Պաղ սիրտ» մուլտֆիլմին: Բացի դրանից, կավելացվեն նոր ատրակցիոններ եւ ժամանցային ծրագրեր:
Զարգացման բազմամյա պլանը 2021 թվականից կիրականացվի մի քանի փուլով, ինչը զգալիորեն կընդլայնի Walt Disney Studios զբոսայգին:
Ընկերությունը նաեւ հիշատակում Է նոր լճի ստեղծման մասին, որը կմիացնի երեք նոր տարածքները:
«Մենք շատ ուրախ ենք Փարիզում Disneyland-ի ապագայի կապակցությամբ, եւ շարունակում ենք ներդումներ անել նրա երկարաժամկետ հաջողության գործում: Այդ համալիրն արդեն Եվրոպայում տուրիստական այցելությունների առաջատարն Է»,-հաղորդագրության մեջ բերվում Է ընկերության ղեկավար Ռոբերտ Այգերի խոսքը:
1992 թվականից ի վեր փարիզյան Disneyland-ը գրավել Է ավելի քան 320 մլն այցելուների, այն ապահովում Է Ֆրանսիայի զբոսաշրջության ճյուղի եկամուտների 6,2 տոկոսը, նշում Է ընկերությունը: Զբոսայգին առաջվա պես մնում Է տնտեսական եւ սոցիալական զարգացման նշանակալի գործոն, նրա հաստիքակազմը ներառում Է ավելի քան 16 հազար մարդ, որոնք ներկայացնում են հարյուրից ավելի ազգություններ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Walt Disney инвестирует два млрд евро в парижский Disneyland
Walt Disney Company объявила о многолетнем плане по расширению парижского Disneyland, инвестиции оцениваются в 2 миллиарда евро. Как передает Арменпресс, об этом говорится в релизе компании.
Новый план расширения будет включать преобразование парка Walt Disney Studios, также будут добавлены три новые территории, посвященные вселенным Marvel, "Звездные войны" и мультфильму "Холодное сердце". Помимо этого будут добавлены новые аттракционы и развлекательные программы.
План многолетнего развития будет проходить в несколько фаз с 2021 года, что значительно расширит парк Walt Disney Studios. Компания также упоминает о создании нового озера, которое объединит три новые территории.
"Мы очень рады по поводу будущего Disneyland в Париже, и мы продолжаем инвестировать в его долгосрочный успех. Этот комплекс уже является лидером по туристическим посещениям в Европе", — приводятся в сообщении слова главы компании Роберта Айгера (Robert A. Iger).
Парижский Disneyland с 1992 года привлек более 320 миллионов посетителей, он приносит 6,2% от доходов туристической отрасли Франции, отмечает компания. Парк по-прежнему остается значимым фактором экономического и социального развития, его штат составляет более 16 тысяч человек, представляющие более 100 национальностей.