Հայաստանը ողջունում է ԼՂ հակամարտության կարգավորման հարցում Լիբանանի դիրքորոշումը
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանը ողջունում է Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորման հարցում Լիբանանի Հանրապետության դիրքորոշումը: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը։ Նա նշեց, որ Լիբանանը կողմ է բացառապես խաղաղ ճանապարհով խնդրի լուծմանն այն առաջարկների հիման վրա, որոնք արվում են Մինսկի խմբի համանախագահների կողմից։ «Մենք ողջունում ենք Լիբանանի դիրքորոշումը՝ հաջակցություն ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքերին և մոտեցումներին»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ասաց արտգործնախարարը։
Անդրադառնալով Լիբանանի նախագահի այցին` նախարար Նալբանդյանը վստահությամբ շեշտեց, որ այն միանշանակ իր ազդեցությունը կունենա երկկողմ հարաբերությունների հետագա զարգացման վրա: «Մենք Լիբանանի հետ ունենք ավանդական ջերմ, բարեկամական հարաբերություններ և երկու կողմից էլ ձգտում կա այդ հարաբերություններն առավել զարգացնելու և խորացնելու»,-ասաց Էդվարդ Նալբանդյանը։
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրավերով փետրվարի 21-ին պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանել Լիբանանի Հանրապետության նախագահ Միշել Աունը

YEREVAN, FEBRUARY 22, ARMENPRESS. Armenia welcomes the position of Lebanon on the Nagorno Karabakh conflict settlement, foreign minister Edward Nalbandian told reporters, Armenpress reports.
The FM said Lebanon supports the settlement of the conflict exclusively by peaceful means based on the proposals made by the Minsk Group Co-Chairs. “We welcome Lebanon’s stance on supporting the efforts and approaches of the OSCE Minsk Group Co-Chairs”, the minister said.
Commenting on the Lebanese President’s visit to Armenia, FM Nalbandian confidently stated that it will definitely have an impact on the further development of bilateral relations. “We have traditionally warm, friendly relations with Lebanon and there is a desire from both sides to further develop and deepen them”, Edward Nalbandian said.
President of Lebanon Michel Aoun arrived in Armenia on an official visit on February 21 at the invitation of President Serzh Sargsyan.