Հայաստանում փետրվարի 18-19-ը սպասվում են տեղումներ` անձրևի տեսքով
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի տարածքում փետրվարի 14-ի ցերեկը Վայոց Ձորում, Սյունիքում և Արցախում, 18-19-ը շրջանների զգալի մասում, ժամանակ առ ժամանակ, սպասվում են տեղումներ, լեռնային գոտիներում` թաց ձյան, նախալեռնային և հովտային գոտիներում` անձրևի տեսքով։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 15-17-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 3-8 մ/վ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանն փետրվարի 18-ի գիշերը կբարձրանա 4-5 աստիճանով, ցերեկը նույնքան կնվազի:
Երևան քաղաքում` փետրվարի 14-17-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 18-19-ը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև:

Rain forecast in Armenia on February 18-19
YEREVAN, FEBRUARY 14, ARMENPRESS. In the daytime of February 14 in Armenia’s Vayots Dzor, Syunik provinces and Artsakh, on 18-19 in most regions from time to time precipitation is expected, in the mountains light snow, in the foothills and valleys rain is forecast. On February 15-17 no precipitation is expected, the ministry of emergency situations told Armenpress.
Southwest wind speed is 3-8 m/s.
At night of February 18 the air temperature will increase by 4-5 degrees, in the daytime of 18 it will decrease as much.
No precipitation is expected in Yerevan on February 14-17. Raid is expected from time to time on February 18-19.