Հարավային Կորեան կվճարի ձմեռային Օլիմպիական խաղերին ԿԺԴՀ-ի մասնակցության ծախսերը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կորեայի Հանրապետությունը կվճարի Փհենչհանի ձմեռային Օլիմպիական խաղերին ԿԺԴՀ-ի մասնացության ծախսերը՝ 2,86 միլիոն դոլարի չափով: Ինչպես փետրվարի 14-ին հայտարարել Է երկրի միավորման նախարարությունը, միջոցները կհատկացվեն Հյուսիսի հետ համագործակցության հանձնաժողովի բյուջեից, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Սեուլը կվճարի այն ծախսերը, որոնք կապված են Հարավում հյուսիսկորեացի արտիստների, մարզասերների եւ թեքվոնդիստների ցուցադրական թիմի կեցության հետ, որոնց թիվը գերազանցում Է 300-ը: «Ֆինանսական աջակցություն ցույց կտրվի ԿԺԴՀ-ի պատվիրակությանը, ինչպես նաեւ մշակութային համագործակցության համատեղ ծրագրերին»,- ընդգծված Է հաղորդագրության մեջ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Южная Корея покроет расходы на участие КНДР в зимней Олимпиаде
Республика Корея оплатит расходы на участие КНДР в зимней Олимпиаде в Пхёнчхане в размере $2,86 млн. Как объявило в среду министерство объединения страны, средства будут выделены из бюджета Комиссии по сотрудничеству с Севером, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Сеул оплатит расходы, связанные с пребыванием на Юге северокорейских артистов, болельщиков и демонстрационной команды тхэквондистов, число которых превышает 300 человек. "Финансовая поддержка будет оказана делегации КНДР, а также совместным проектам культурного сотрудничества", - подчеркивается в сообщении.