Ճիշտ պահն էր «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ից հեռանալու համար. Մխիթարյան
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային թիմի ավագ և Լոնդոնի «Արսենալ»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը խոսել է «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ից հեռանալու մանրամասներից:
«Երբեմն նոր թարմություն է պետք: Լավագույն պահն էր ինձ համար, քանի որ որոշ հանգամանքներ չէին աշխատում «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ում: 29 տարեկան եմ և ուզում եմ ավելի շատ խաղալ, տարիներ անց կավարտեմ կարիերաս: Ճիշտ պահն էր «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ից հեռանալու համար: Կարողացել եմ շատ բան սովորել իմ նախորդ մարզիչներից` Կլոպից և Մոուրինյոյից: Բայց ուզում եմ շատ բան սովորել նաև Արսեն Վենգերից»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Մխիթարյանի խոսքը մեջ է բերում «ESPN Brasil»-ը:
Հայաստանի ազգային թիմի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ից տեղափոխվել է «Արսենալ», իսկ «զինագործներից» մանկունյանական ակումբ է տեղափոխվել չիլիացի հարձակվող Ալեքսիս Սանչեսը: Ըստ «Արսենալ»-ի պաշտոնական կայքի` Մխիթարյանը լոնդոնյան ակումբի հետ երկարաժամկետ պայմանագիր է ստորագրել:

“It was the best moment to go” – Mkhitaryan opens up about leaving Manchester United
YEREVAN, FEBRUARY 13, ARMENPRESS. Captain of the Armenian national football team and midfielder of London’s Arsenal Henrikh Mkhitaryan opened up about details on leaving Manchester United.
"Of course sometimes you need some refreshing," Mkhitaryan told ESPN Brasil about his departure from Manchester after a year and a half at the club.
"And I think this was the best moment for me, because there were a few things that didn't work out in Manchester… Because I was 29 years old, I wanted to play more, because I know that in a few years time I'll be able to end my football career, and it's very important for me to make my name bigger”, he said.
“That's why, maybe, it was the best moment, and the best time to change something and to get a new challenge, a new club, and start everything from zero. I've learned a lot from my previous two managers, Klopp and Mourinho, and I want to learn more from Arsene Wenger as well. And it's too early to compare them to each other, I still need time to work with Arsene Wenger. Of course from the time being here I've learned a lot already, and I want to learn more."