«Արմենպրես»-ի տնօրենը Լիբանանում հյուրընկալվել է «Արարատ»-ի խմբագրատանը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» լրատվական գործակալության տնօրեն Արամ Անանյանը, Խ. Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի «Սփյուռք» կենտրոնի տնօրեն Սուրեն Դանիելյանը, «Զարթոնք» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Սևակ Հակոբյանը փետրվարի 5-ին Բեյրութում հյուրընկալվել են «Արարատ»-ի խմբագրատանը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` հյուրերը Լիբանան են մեկնել «Զարթոնք» օրաթերթի հիմնադրման 80-ամյակի հանդիսությանը մասնակցելու նպատակով:
Հանդիպման ընթացքում արծարծվել են մամուլի զարգացմանն ու ապագային առնչվող թեմաներ, հնչել են տարբեր տեսակետներ, անդրադարձ է կատարվել 2018-ին «Արմենպրես»-ի 100-ամյա հոբելյանին:
Արամ Անանյանը խոսել է լրատվական գործակալության աշխատանքի առանձնահատկությունների մասին` նշելով, որ այս տարի «Արմենպրես»-ը բազմաթիվ ուղղություններով բազմալեզու ծրագրեր է պատրաստվում կյանքի կոչել: Նա ընդգծել է, որ «Արմենպրես»-ը միշտ պատրաստ է փոխգործակցության` համադրելով միասնական աշխատանքային ծրագրերը:
Հյուրերը ողջունել են «Արարատ»-ի հիմնադրման 80-ամյակը, շնորհավորել տնօրինությանն ու խմբագրական կազմին` նրանց մաղթելով հարատև հաջողություն:
«Արարատ»-ը հիմնադրվել է 1937թ. նոյեմբերին: Այն լիբանանահայության կյանքում ունեցել է կարևոր նշանակություն և թողարկել է քաղաքական, լրատվական, մշակութային և մարզական հարուստ բովանդակություն։

Директор «Арменпресс» посетил в Ливане издательство «Арарат»
Директор «Арменпресс» Арам Ананян, директор центра «Диаспора» ЕГПУ Сурен Даниэлян, главный редактор газеты «Зартонк» Севак Акопян посетили 5-го февраля  в Ливане издательство «Арарат». Как передает «Арменпресс», гости из Армении прибыли в Ливан к празднованию 80-летия газеты «Зартонк».
В ходе встречи собеседники обсудили ряд вопросов будущего и развития прессы; прозвучали различные мнения, был затронут и вопрос 100-летнего юбилея «Арменпресс», который отмечается в 2018-м году.
Директор «Арменпресс» Арам Ананян высказался об особенностях работы информационного агентства, отметив, что в этом году «Арменпресс» готовит многоязычные программы. Он подчеркнул, что «Арменпресс» всегда готов к сотрудничеству, совмещая единые рабочие проекты.
Гости приветствовали 80-летие издательства «Арарат», поздравили руководство и редакционный состав, пожелав им здравия.
«Арарат» был основан в 1937 году. Для армян Ливана это имело исключительное значение. Издательство выпускает разнообразную продукцию политического, информационного, культурного и спортивного содержания.