«Արմենպրես»-ի տնօրենը Լիբանանում հյուրընկալվել է «Արարատ»-ի խմբագրատանը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» լրատվական գործակալության տնօրեն Արամ Անանյանը, Խ. Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի «Սփյուռք» կենտրոնի տնօրեն Սուրեն Դանիելյանը, «Զարթոնք» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Սևակ Հակոբյանը փետրվարի 5-ին Բեյրութում հյուրընկալվել են «Արարատ»-ի խմբագրատանը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` հյուրերը Լիբանան են մեկնել «Զարթոնք» օրաթերթի հիմնադրման 80-ամյակի հանդիսությանը մասնակցելու նպատակով:
Հանդիպման ընթացքում արծարծվել են մամուլի զարգացմանն ու ապագային առնչվող թեմաներ, հնչել են տարբեր տեսակետներ, անդրադարձ է կատարվել 2018-ին «Արմենպրես»-ի 100-ամյա հոբելյանին:
Արամ Անանյանը խոսել է լրատվական գործակալության աշխատանքի առանձնահատկությունների մասին` նշելով, որ այս տարի «Արմենպրես»-ը բազմաթիվ ուղղություններով բազմալեզու ծրագրեր է պատրաստվում կյանքի կոչել: Նա ընդգծել է, որ «Արմենպրես»-ը միշտ պատրաստ է փոխգործակցության` համադրելով միասնական աշխատանքային ծրագրերը:
Հյուրերը ողջունել են «Արարատ»-ի հիմնադրման 80-ամյակը, շնորհավորել տնօրինությանն ու խմբագրական կազմին` նրանց մաղթելով հարատև հաջողություն:
«Արարատ»-ը հիմնադրվել է 1937թ. նոյեմբերին: Այն լիբանանահայության կյանքում ունեցել է կարևոր նշանակություն և թողարկել է քաղաքական, լրատվական, մշակութային և մարզական հարուստ բովանդակություն։

YEREVAN, FEBRUARY 7, ARMENPRESS. Aram Ananyan, director of ARMENPRESS news agency, Suren Danielyan, director of the Diaspora center of Armenia’s State Pedagogical University and Sevak Hakobyan, editor-in-chief of the Beirut-based Zartonk Daily were hosted in the Ararad Daily HQ in the Lebanese capital on February 5, as part of a visit on the occasion of Zartonk Daily’s 80th anniversary celebration.
During the meeting the sides talked about issues relating to the development of media and the future, different opinions were voiced and the upcoming 100th anniversary of the establishment of ARMENPRESS was touched upon.
Mr. Ananyan spoke about the specificities of the news agency’s work, mentioning that this year ARMENPRESS is preparing to realize multilingual programs in numerous directions. He emphasized that ARMENPRESS is always ready for partnership – by combining common work projects.
The guests welcomed the 80th anniversary of establishment of Ararad, congratulated the executives and wished success.