Կիմ Չեն Ընի քույրը Հարավային Կորեա կայցելի օլիմպիական պատվիրակության կազմում
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԿԺԴՀ-ի ղեկավար Կիմ Չեն Ընի կրտսեր քույրը՝ Կիմ Յո Չժոնը, այս շաբաթ Հարավային Կորեա կայցելի Փհենչհանի Օլիմպիական խաղերի պաշտոնական պատվիրակության կազմում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, փետրվարի 7-ին հայտնել Է Կորեայի Հանրապետության միավորման նախարարությունը:
«Հյուսիսը տեղեկացրել Է, որ Կիմ Յո Չժոնը, որն զբաղեցնում Է Կորեայի Աշխատանքային կուսակցության (ԿԱԿ) կենտրոնական կոմիտեի քարոզչության բաժնի պետի տեղակալի պաշտոնը, կընդգրկվի 22 բարձրաստիճան անձանցից բաղկացած պատվիրակության կազմում. որը գլխավորելու Է ԿԺԴՀ-ի պաշտոնական ղեկավար Կիմ Յոն Նամը»,-նշում Է գերատեսչությունը:
Փետրվարի 4-ին հայտնի Է դարձել, որ Գերագույն ժողովրդական ժողովի (խորհրդարան) նախագահության 90-ամյա նախագահ Կիմ Յոն Նամը հարավկորեական Փհենչհանի ձմեռային Խաղերում գլխավորելու Է Փհենյանի պատվիրակությունը: Նրանք Հարավային Կորեայում կգտնվեն փետրվարի 9-ից մինչեւ 11-ը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

North Korea leader's sister to visit South for Olympics
YEREVAN, FEBRUARY 7, ARMENPRESS. The sister of North Korean leader Kim Jong-un is to attend Friday's opening ceremony of the Winter Olympic Games, which are being held in the South, ministers in Seoul say, CNN reports.
Kim Yo-jong is the youngest daughter of late leader Kim Jong-il and her role was strengthened last year when she was promoted to the politburo.
Both Koreas will march under one flag at the opening ceremony.
The US believes the North is using the Olympics for propaganda purposes and is sending Vice-President Mike Pence to the opening ceremony to counter it.
Most of the 280-member North Korean delegation, including a team of cheerleaders, arrived in the South on Wednesday.