Թրամփը Պենտագոնին ցուցում Է տվել զորահանդես անցկացնել ԱՄՆ-ի Անկախության օրը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը Պենտագոնի ղեկավարին ցուցում Է տվել ԱՄՆ-ի Անկախության օրը՝ հուլիսի 4-ին, զորահանդեսի անցկացման պլան պատրաստել: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Washington Post հրատարակությունը:
Թերթը նշում Է, որ նախագահն այդ որոշումն ընդունել Է այն բանից հետո, երբ անցյալ տարվա հուլիսին Փարիզում դիտել Է Բաստիլի գրավման օրն անցկացված զորահանդեսը, որը խորը տպավորություն Է թողել նրա վրա:
Washington Post-ը, հղում անելով սեփական աղբյուրին, նշել Է, որ զորահանդեսի նախապատրաստման աշխատանքն «սկսված Է զինվորական ներկայացուցիչների բարձր մակարդակով», հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Трамп дал указание Пентагону провести военный парад в День независимости США
Президент США Дональд Трамп дал указание министерству обороны и Белому дому подготовить план проведения военного парада в День независимости - 4 июля. Как передает Арменпресс, об этом сообщило во вторник издание Washington Post .
Оно отмечает, что президент принял такое решение после того, как наблюдал военный парад в День взятия в Бастилии в Париже в июле минувшего года, который произвел на него глубокое впечатление.
Указание о подготовке парада, пишет Washington Post, Трамп дал 18 января во время встречи с военным руководством в Пентагоне.
Издание сообщает, ссылаясь на собственный источник, что работа по подготовке парада "начата на высоком уровне представителей военных".