ԱՄՆ նախագահը Պատրիկ Հովակիմյանին առաջադրել է արդարադատության նախարարության բարձր պաշտոնի
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփն առաջադրել է Պատրիկ Հովակիմյանի թեկնածությունն ԱՄՆ արդարադատության նախարարության օտարերկրյա հայցադիմումների հանձնաժողովի անդամի պաշտոնում: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Սպիտակ տան պաշտոնական կայքը:
Առաջարկները քննարկման համար ուղարկվել են Սենատին: Հավանության արժանանալու պարագայում Հովակիմյանը հանձնաժողովի անդամի պաշտոնը կզբաղեցնի մինչև 2020 թվականի սեպտեմբերի 30-ը:
Պատրիկ Հովակիմյանը ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի Հարավային շրջանի դատախազի օգնականն է: Նա զբաղվում է կոռուպցիայի, ինչպես նաև գործարարների և կառավարության ներկայացուցիչների կողմից ֆինանսական շարժառիթ ունեցող հանցագործությունների քննությամբ: Իրավաբանության դոկտորի աստիճան է ստացել Սթենֆորդի իրավունքի դպրոցում:

Президент США выдвинул кандидатуру Патрика Овакимяна на высокий пост в Министерстве юстиции
Президент США Дональд Трамп выдвинул кандидатуру Патрика Овакимяна на пост члена Комиссия по урегулированию претензий иностранных государств при Министерстве юстиции. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает сайт Белого Дома.
Кандидатура Овакимяна будет рассмотрена Сенатом. В случае, если эта кандидатура будет одобрена, Патрик Овакимян станет членом Комиссии по урегулированию претензий иностранных государств до 30 сентября 2020 года.
Патрик Овакимян является помощником прокурора США в Южном округе Калифорнии, где он занимается делами, связанным с коррупцией и преступлениями высокопоставленных чиновиков с финансовой подоплекой.