Զինված ուժերն էին Հայաստանի անկախության գլխավոր ձեռքբերումը. ՀՀ վարչապետի ուղերձը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բանակի օրվա կապակցությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում նշվում է.
Սրտանց շնորհավորում եմ բոլորիս՝ այս կարևորագույն տոնի կապակցությամբ:
Մենք առաջին հերթին երախտագիտությամբ հիշում ենք բոլոր նրանց, ովքեր կանգնած են եղել Հայոց բանակի ստեղծման ակունքներում և նրանց, ովքեր զոհաբերեցին իրենց կյանքը մեր անկախության և մեր հաղթական բանակի կերպարը կերտելու համար:
Հայոց բանակի կազմավորումը տեղի է ունեցել մեր անկախ պետականության ամենածանր տարիներին՝ պարտադրված պատերազմի պայմաններում, և այսօր հպարտությամբ ենք նշում, որ մեր Զինված ուժերն էին Հայաստանի անկախության առաջին ու գլխավոր ձեռքբերումը:
Այսօր անհնար է գերագնահատել Հայոց բանակի դերն ու նշանակությունը: 2016թ. ապրիլին, երբ հակառակորդի կողմից Արցախի նկատմամբ տեղի ունեցավ լայնածավալ ռազմական ագրեսիան, մեր բանակը կրկին ապացուցեց իր մարտունակությունը՝ ցույց տալով, որ միշտ պատրաստ է պատասխանել մեր հայրենիքի նկատմամբ ցանկացած ոտնձգության: Այսօր մենք հպարտությամբ ենք հիշում այն քաջ տղաներին, ովքեր իրենց վրա վերցրեցին այդ հարվածը:
Բոլոր զինծառայողներին մաղթում եմ քաջառողջություն, երջանկություն և բարի ծառայություն` ի բարօրություն Հայաստանի Հանրապետության»:

YEREVAN, JANUARY 28, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Karen Karapetyan addressed a congratulatory message on the Army Day on January 28, the government told Armenpress.
I cordially congratulate all of us on this important Day.
We first of all remember with gratitude all those who stood at the origins of the creation of the Armenian Army and all those who sacrificed their lives for our independence and for creating the image of our victorious Army.
The establishment of the Armenian Army took place in the hardest years of our independent statehood, in the conditions of enforced war, and today we state with pride that our Armed Forces were the first and main achievement of Armenia’s independence.
Today it’s impossible to overestimate the role and significance of the Armenian Army. In April 2016 during the large-scale military aggression launched by the adversary against Artsakh, our Army again proved its combat readiness, showing that it is ready to respond to any encroachment against our Homeland. Today we proudly remember those brave sons who took that blow on them.
I wish all soldiers good health, happiness and good service for the welfare of the Republic of Armenia”.