Շարունակելու ենք մեր բարեփոխումների օրակարգը. Euronews-ին ասել է Կարեն Կարապետյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍԴավոսում Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի շրջանակներում ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը հարցազրույց է տվել Euronews-ի բիզնես ծրագրի խմբագիր Օլեքսանդրա Վակուլինային:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, hարցազրույցում Կարեն Կարապետյանը մասնավորապես նշել է.
«Մենք շարունակելու ենք իրականացնել մեր բարեփոխումների օրակարգը՝ Հայաստանը բիզնես միջավայրն ավելի հարմարավետ դարձնելու, տեղական շուկայի առումով տարածաշրջանում բիզնես վարելու միասնական հարթակ ձևավորելու ուղղությամբ՝ օգտագործելով առևտրային ռեժիմները Եվրասիական տնտեսական միության, Եվրամիության (GSP+) Իրանի (Ազատ տնտեսական գոտի) և մի շարք այլ պետությունների (GSP) հետ: Այժմ մենք փորձում ենք մեր տարածաշրջանի միասնական ապագան ստեղծել՝ փորձելով լինել հարթակ, շուկաների, մշակույթների դարպաս, որտեղ աշխարհի տարբեր երկրները իսկապես կարող են համատեղվել»:
Կարեն Կարապետյանի հարցազրույցը հասանելի է 9 լեզվով: Տեսանյութի անգլերեն տարբերակը հասանելի է հետևյալ հղումով

We will continue our reform agenda – Karen Karapetyan interviewed by EURONEWS
YEREVAN, JANUAR27, ARMENPRESS. In the sidelines of the Davos World Economic Forum Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan gave an interview to Euronews' Business Editor Oleksandra Vakulina.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the Government of Armenia, Karen Karapetyan particularly said during the interview,
"We will continue to implement our reform agenda for making Armenia more attractive with a comfortable business environment in terms of local market as a platform for doing business in our region by using our trade regimes with the Eurasian Economic Union, the EU (GSP+), Iran (Free economic zone) and the GSP regime with a number of countries.  We are trying just now to create a shared future in our region, trying to be a platform, a gateway through markets, through cultures where the different parts of the world can be really compatible”, Karapetyan said.