Հոլիվուդյան աստղերը մտադիր են բոյկոտել Թրամփի ելույթը Կոնգրեսի առջեւ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հոլիվուդյան հայտնիները՝ դերասան Մարկ Ռուֆալոյի գլխավորությամբ, մտադիր են բոյկոտել հունվարի 30-ին ԱՄՆ-ի նախագահի ամենամյա ելույթը Կոնգրեսի առջեւ եւ մասնակցել Դոնալդ Թրամփի դեմ ուղղված այլընտրական միջոցառման: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է People հանդեսը:
Հրատարակության տվյալներով՝ ԱՄՆ-ի նախագահը հունվարի 30-ին Կոնգրեսի առջեւ հանդես կգա «Երկրի դրության մասին» ավանդական ճառով: Հոլիվուդյան մի խումբ աստղեր՝ Ռուֆալոյի գլխավորությամբ, պլանավորում են դրանից մեկ օր առաջ անցկացնել «Ժողովրդական ելույթ երկրի դրության մասին» այլընտրական միջոցառումը:
«Սա երկրի դրության ավելի համարժեք արտացոլումն Է՝ հիմնված առավել ժողովրդական տեսակետի վրա: Ես կարծում եմ, որ դա կարեւոր Է, որովհետեւ մեր նախագահը ճշմարտության հետ կապված խնդիրներ ունի, շատ արմատական ու հակասական քաղաքականություն Է վարում եւ հսկայական ժամանակ վատնում նեգատիվի, անհուսալիության եւ հիասթափության վրա»,-հրատարակությունը մեջբերել Է Ռուֆալոյի խոսքը:
Դերասանը հավելել Է, որ միջոցառումը կմիավորի տարբեր շարժումներ՝ բնապահպանական կազմակերպություններից մինչեւ կանանց ու սեռական փոքրամասնությունների իրավունքների պաշտպանության շարժումներ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Голливудские звезды намерены бойкотировать речь Трампа перед конгрессом
Голливудские знаменитости во главе с актером Марком Руффало намерены бойкотировать ежегодное выступление президента США перед конгрессом 30 января и участвовать в параллельном мероприятии против Дональда Трампа. Как передает Арменпресс, об этом сообщает журнал People.
По данным издания, 30 января президент США Дональд Трамп выступит с традиционной речью "О положении страны" (State of the Union) перед конгрессом. Группа голливудских звезд во главе с Руффало планирует провести альтернативное мероприятие "Народное выступление о положении страны" (People"s State of the Union) днем ранее.
"Это более подходящее отражение положения страны, основанное на более популистской точке зрения и точке зрения народа. Я считаю, что это важно, потому что наш президент испытывает трудности с правдой, имеет очень радикальный и противоречивый курс и тратит огромное количество времени на негатив, безнадежность и отчаяние", — передает издание слова Руффало.
Актер добавил, что мероприятие объединит разные движения: от экологических организаций до движений защиты прав женщин и сексуальных меньшинств.