Արա Բաբլոյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Սլովակիա
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը, ԱԺ պատգամավորներ Մարինա Մարգարյանը, Արամ Սարգսյանը եւ Արմենուհի Կյուրեղյանը, հունվարի 28-30-ը պաշտոնական այցով կլինի Բրատիսլավայում (Սլովակիայի Հանրապետություն): Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հանրային կապերի վարչությունից:
Այցի ընթացքում ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա Սլովակիայի Հանրապետության նախագահ Անդրեյ Կիսկայի, Ազգային խորհրդի նախագահ Անդրեյ Դանկոյի եւ Բրատիսլավայի ինքնավար երկրամասի նախագահ Յուրայ Դրոբայի հետ:

Ара Баблоян отбывает с официальным визитом в Словакию
28-30 января делегация во главе с Председателем НС А.Баблояном будет находиться с официальным визитом в Братиславе (Словацкая Республика). В составе делегации – вице-спикер НС Э.Шармазанов и депутаты НС М.Маргарян, А.Саргсян и А.Кюрегян. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью НС Армении.
В ходе визита, возглавляемая спикером НС делегация встретится с Президентом   Словацкой Республики А.Киской, Председателем Национального Совета А.Данко и президентом Братиславского автономного края Ю.Дробой.