Զինծառայող Ալբերտ Դալլաքյանը շնորհակալություն է հայտնել բոլոր նվիրատուներին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սոցիալական ցանցում հրապարակված տեսանյութում զինծառայող Ալբերտ Դալլաքյանի վիրահատության համար անհրաժեշտ հանգանակության նախաձեռնող Թագուհի Օհանյանը եւ անձամբ Ալբերտը Դալլաքյանը շնորհակալություն են հայտնել բոլոր նրանց, ովքեր կատարել են նվիրատվություն:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, զինծառայող Ալբերտ Դալլաքյանի վիրահատության համար կազմակերպված դրամահավաքի արդյունքում անհրաժեշտ գումարը՝ 49 հազար 50 դոլարը հավաքվել է:
Հունվարի 13-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը միացել էր Ալբերտ Դալլաքյանի վիրահատության համար կազմակերպված դրամահավաքին` բոլորին կոչ անելով հնարավորության դեպքում միանալ: Վիգեն Սարգսյանն ընդգծել էր, որ Պաշտպանության նախարարությունը մշտապես գտնվել է և շարունակելու է գտնվել Ալբերտ Դալլաքյանի և բոլոր մյուս հերոս տղաների և նրանց ընտանիքների կողքին:
«Ալբերտին անհրաժեշտ է մի շատ դժվար վիրահատություն: Օրենքով մենք չենք կարող փոխհատուցել արտերկրում այդ վիրահատության կատարումը, քանի որ այդ վիրահատությունը հնարավոր է կազմակերպել նաև Հայաստանում: Բայց արտերկրի կլինիկաներում, որ ունեն անհամեմատ ավելի մեծ փորձ և հմտություններ այս հարցում, Ալբերտի արագ ապաքինման հավանականությունն անհամեմատ մեծ է: Ես եմ խորհուրդ տվել ընտանիքին փորձել նման դրամահավաքի միջոցով հավաքել անհրաժեշտ գումարը: Ես անձամբ և իմ մի քանի ընկեր կտրամադրենք պահանջվող գումարի (45.000 դոլար) 10 տոկոսը: Կոչ եմ անում բոլորիդ, ով կարող է միանալ այս դրամահավաքին և օր առաջ օգնել Ալբերտի ընտանիքին հավաքել անհրաժեշտ գումարը: Նույնիսկ պարզապես այս կոչիս տարածումը ձեր կողմից ևս կարող է օգնել: Աստված պահապան Ալբերտին, մեր բոլոր հերոսներին, բանակին և ժողովրդին»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել էր ՀՀ պաշտպանության նախարարը:

Военнослужащий Альберт Даллакян поблагодарил всех за помощь
Инициатор сбора пожертвований на операцию военнослужащего Альберта  Даллакяна Тагуи Оганян и лично Даллакян  через соцсети поблагодарили за помощьвсех, кто принял участие  в сборе денег.
Как  передает Арменпресс, в результате  пожертвований собрана сумма на операцию военнослужащего Альберта  Даллакяна – 49 тыс.50 долларов.
13 января министр обороны  Армении Виген Саркисян присоединился к сбору средств  для операции  за рубежом военнослужащего Альберта  Даллакяна и призвал всех присоединиться к этой  акции.
«Министерство обороны неизменно помогало и будет помогать не только Альберту  Даллакяну, но и всем воинам и их семьям.
«Альберту необходима очень сложная операция. По закону мы не  можем оплатить эту  операцию за рубежом, поскольку ее можно провести и в Армении. Однако шансы на успех ее проведения ха рубежом более высоки. Лично я и несколько моих друзей внесли 10% требуемой суммы - $45.000. призываю всех по возможности поучаствовать в сборе  и помочь семье как  можно раньше собрать всю сумму. Да поможет Бог Альберту, всем нашим героям, армии и народу», - написал он в своем Facebook.