Զինծառայող Ալբերտ Դալլաքյանը շնորհակալություն է հայտնել բոլոր նվիրատուներին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սոցիալական ցանցում հրապարակված տեսանյութում զինծառայող Ալբերտ Դալլաքյանի վիրահատության համար անհրաժեշտ հանգանակության նախաձեռնող Թագուհի Օհանյանը եւ անձամբ Ալբերտը Դալլաքյանը շնորհակալություն են հայտնել բոլոր նրանց, ովքեր կատարել են նվիրատվություն:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, զինծառայող Ալբերտ Դալլաքյանի վիրահատության համար կազմակերպված դրամահավաքի արդյունքում անհրաժեշտ գումարը՝ 49 հազար 50 դոլարը հավաքվել է:
Հունվարի 13-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը միացել էր Ալբերտ Դալլաքյանի վիրահատության համար կազմակերպված դրամահավաքին` բոլորին կոչ անելով հնարավորության դեպքում միանալ: Վիգեն Սարգսյանն ընդգծել էր, որ Պաշտպանության նախարարությունը մշտապես գտնվել է և շարունակելու է գտնվել Ալբերտ Դալլաքյանի և բոլոր մյուս հերոս տղաների և նրանց ընտանիքների կողքին:
«Ալբերտին անհրաժեշտ է մի շատ դժվար վիրահատություն: Օրենքով մենք չենք կարող փոխհատուցել արտերկրում այդ վիրահատության կատարումը, քանի որ այդ վիրահատությունը հնարավոր է կազմակերպել նաև Հայաստանում: Բայց արտերկրի կլինիկաներում, որ ունեն անհամեմատ ավելի մեծ փորձ և հմտություններ այս հարցում, Ալբերտի արագ ապաքինման հավանականությունն անհամեմատ մեծ է: Ես եմ խորհուրդ տվել ընտանիքին փորձել նման դրամահավաքի միջոցով հավաքել անհրաժեշտ գումարը: Ես անձամբ և իմ մի քանի ընկեր կտրամադրենք պահանջվող գումարի (45.000 դոլար) 10 տոկոսը: Կոչ եմ անում բոլորիդ, ով կարող է միանալ այս դրամահավաքին և օր առաջ օգնել Ալբերտի ընտանիքին հավաքել անհրաժեշտ գումարը: Նույնիսկ պարզապես այս կոչիս տարածումը ձեր կողմից ևս կարող է օգնել: Աստված պահապան Ալբերտին, մեր բոլոր հերոսներին, բանակին և ժողովրդին»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել էր ՀՀ պաշտպանության նախարարը:

YEREVAN, JANUARY 20, ARMENPRESS. Serviceman Albert Dallakyan and Taguhi Ohanyan, who initiated a fundraiser for the surgery of Albert Dallakyan, posted a video on social media expressing gratitude to all those who made a donation, reports Armenpress.
49 thousand 50 USD required for the surgery of servicemen Albert Dallakyan has been donated through a fundraiser.
On January 13 Armenia’s defense minister Vigen Sargsyan has joined the fundraiser for serviceman Albert Dallakyan’s surgery, and called upon everyone willing to join. Minister Sargsyan said the defense ministry has always and will always support Albert Dallakyan and all other heroes and their families.
“Albert needs a difficult surgery. Under the law, we can’t compensate the implementation of this surgery abroad, because this surgery can also be organized in Armenia. But foreign clinics have greater experience and skills in this issue, and the probability of speedy recovery is far more. I advised the family to try and collect the required sum through this kind of a fundraiser. Personally I and several of my friends will provide 10% of the required sum (45,000$). I call on everyone who can to join this fundraiser and help Albert’s family. Even simply spreading this call can also help. God bless Albert, all our heroes, the army and the people”, he said.