Քաղաքագետը Արմեն Սարգսյանին փորձառու եւ ունակ քաղաքական գործիչ է համարում
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Քաղաքագետ Ալեքսանդր Իսկանդարյանը կարծում է, որ ՀՀ չորրորդ նախագահի թեկնածուն բավական փորձառու է եւ ունակ է կատարելու իր առջեւ դրված ներկայացուցչական պարտականությունները: «Ընտրվել է մարդ, ով բավական երկար փորձ ունի»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Իսկանդարյանը:
Նրա խոսքով` ապրիլից Հայաստանում քաղաքական ակտիվությունը ոչ թե կմարի, այլ առավել կակտիվանա: Անդրադառնալով խորհրդարանական կառավարման համակարգին անցմանը՝ քաղաքագետը թվարկեց մի քանի երկրներ, որտեղ այդ փորձը հաջողությամբ չի պսակվել: «Այդ երկրների թվում Մոլդովան եւ Ղրղզստանն են, որտեղ գործընթացը չհաջողված արդյունք է ունեցել»,-հավելեց նա:
Հայաստանի Հանրապետության չորրորդ նախագահի պաշտոնի համար ՀՀԿ-ի թեկնածուն ՀՀ նախկին վարչապետ, Միացյալ Թագավորությունում ՀՀ դեսպան Արմեն Սարգսյանն է:

Политолог считает Армена Саргсяна опытным и способным политическим деятелем
Политолог Александр Искандарян считает кандидата на пост четвертого президента Армении Армена Саргсяна опытным и способным политическим деятелем, который сможет успешно осуществлять стоящие перед ним представительские функции. Как передает «Арменпресс», об этом он сказал в беседе с журналистами 19-го января.
«Выбрали человека, обладающего длительным опытом»,- сказал он.
По его словам, с апреля политическая активность в Армении не угаснет, а наоборот – возрастет. По поводу перехода к парламентской форме правления, Александр Искандарян перечислил ряд стран, где подобный переход успехом не увенчался. «Среди таких стран – Молдова и Киргизия, где процесс не был успешным»,- сказал он.
Как сообщалось ранее, кандидатом на пост четвертого президента Армении от РПА назван бывший премьер-министр Армении, посол Армении в Соединенном Королевстве Армен Саргсян.