Google-ը մտադիր Է խստացնել YouTube-ում տեսանյութի դրամայնացման կանոնները
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Google կորպորացիան մտադիր Է իր YouTube ծառայությունում փոխել տեսանյութի դրամայնացման կանոնները՝ խստացնելով այն չափանիշները, որոնց դեպքում տեսահոլովակների հեղինակները կարող են փող ստանալ գովազդի ցուցադրման համար, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ինչպես հունվարի 16-ին ընկերությունը հայտարարել Է իր բլոգում, այժմ իր աշխատակիցները ձեռքով կստուգեն գործընկերային ծրագրի մասնակցության հավակնող յուրաքանչյուր ալիքի համապատասխանությունը ծառայության կանոններին, որը տեսանյութի հեղինակներին թույլ կտա վաստակել՝ գովազդ ցուցադրելով իր կոնտենտում:
Ավելի վաղ, որպեսզի YouTube-ն իր օգտատերերին թույլատրեր գովազդ ցուցադրել, իրենց ալիքում տեսանյութերը պետք Է ընդհանուր առմամբ հավաքեին առնվազն 10 հազար դիտում: Իսկ այժմ գործընկերային ծրագրում ներառման պայմանները հետեւյալներն են. ալիքի հազարից ոչ պակաս բաժանորդ եւ առնվազն 4 հազար ժամ դիտում վերջին տարվա ընթացքում, հայտնել են Google-ում:
Բացի դրանից, ընկերությունը մտադիր Է ավելի խստորեն զտել Google Preferred ծրագիր մտնող կոնտենտը, ծրագիր, որի շրջանակներում գովազդատուներին են վաճառվում YouTube-ի ամենահանրաճանաչ ալիքների փաթեթները, հաղորդել Է ՏԱՍՍ գործակալությունը:

Google намерен ужесточить правила монетизации видео на YouTube
Корпорация Google намерена изменить правила монетизации видео на своем сервисе YouTube, ужесточив критерии, при которых авторы роликов смогут получать деньги за демонстрацию рекламы, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Как компания объявила во вторник в своем блоге, теперь ее сотрудники будут вручную проверять на соответствие правилам сервиса каждый канал, претендующий на участие в партнерской программе, которая позволяет авторам видео зарабатывать на своем контенте, демонстрируя рекламу.
Ранее для того, чтобы YouTube разрешил своим пользователям показывать рекламу, видео на их канале должны были набрать в общей сложности не менее 10 тыс. просмотров. Теперь же условия для включения в партнерскую программу названы следующие: не менее 1 тыс. подписчиков у канала и минимум 4 тыс. часов просмотра за последний год, сообщили в Google.
Кроме того, компания намерена жестче фильтровать контент, попадающий в программу Google Preferred, в рамках которой рекламодателям продаются пакеты самых популярных каналов YouTube.