Վիգեն Սարգսյանը կոչ է անում միանալ արտերկրում զինծառայողի վիրահատության համար դրամահավաքին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը միացել է զինծառայող Ալբերտ Դալլաքյանի վիրահատության համար կազմակերպված դրամահավաքին` բոլորին կոչ անելով հնարավորության դեպքում միանալ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին նախարարը հայտնել է Ֆեյսբուքի իր էջի միջոցով:
Վիգեն Սարգսյանն ընդգծել է, որ պաշտպանության նախարարությունը մշտապես գտնվել է և շարունակելու է գտնվել Ալբերտ Դալլաքյանի և բոլոր մյուս հերոս տղաների և նրանց ընտանիքների կողքին:
«Ալբերտին անհրաժեշտ է մի շատ դժվար վիրահատություն: Օրենքով մենք չենք կարող փոխհատուցել արտերկրում այդ վիրահատության կատարումը, քանի որ այդ վիրահատությունը հնարավոր է կազմակերպել նաև Հայաստանում: Բայց արտերկրի կլինիկաներում, որ ունեն անհամեմատ ավելի մեծ փորձ և հմտություններ այս հարցում, Ալբերտի արագ ապաքինման հավանականությունն անհամեմատ մեծ է: Ես եմ խորհուրդ տվել ընտանիքին փորձել նման դրամահավաքի միջոցով հավաքել անհրաժեշտ գումարը: Ես անձամբ և իմ մի քանի ընկեր կտրամադրենք պահանջվող գումարի ($45.000) 10 տոկոսը: Կոչ եմ անում բոլորիդ, ով կարող է միանանք այս դրամահավաքին և օր առաջ օգնենք Ալբերտի ընտանիքին հավաքել անհրաժեշտ գումարը: Նույնիսկ պարզապես այս կոչիս տարածումը ձեր կողմից ևս կարող է օգնել: Աստված պահապան Ալբերտին, մեր բոլոր հերոսներին, բանակին և ժողովրդին»,- գրել է պաշտպանության նախարարը:

Defense minister calls on to join fundraiser for soldier’s surgery in foreign clinic
YEREVAN, JANUARY 13, ARMENPRESS. Armenia’s defense minister Vigen Sargsyan has joined the fundraiser for serviceman Albert Dallakyan’s surgery, and called upon everyone willing to join.
Minister Sargsyan said on Facebook that the defense ministry has always and will always support Albert Dallakyan and all other heroes and their families.
“Albert needs a difficult surgery. Under the law, we can’t compensate the implementation of this surgery abroad, because this surgery can also be organized in Armenia. But foreign clinics have greater experience and skills in this issue, and the probblity of speedy recovery is far more. I advised the family to try and collect the required sum through this kind of a fundraiser. Personally I and several of my friends will provide 10% of the required sum (45,000$). I call on everyone who can to join this fundraiser and help Albert’s family. Even simply spreading this call can also help. God bless Albert, all our heroes, the army and the people”, he said.