ԱԺ աշխատակազմը խորհրդարանում լրագրողների աշխատանքի արդյունավետությունը բարձրացնելուն ուղղված ծրագրեր կիրականացնի
ԱԺ աշխատակազմը խորհրդարանում լրագրողների աշխատանքի արդյունավետությունը
բարձրացնելուն ուղղված ծրագրեր կիրականացնի
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի աշխատակազմը 2018թ. խորհրդարանում լրագրողների աշխատանքի համար ավելի բարենպաստ միջավայր ձևավորելու ուղղությամբ  ծրագրեր կիրականացնի: Խորհրդարանում ամանորյա ընդունելության ժամանակ այս մասին հայտնեց Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար Արա Սաղաթելյանը:
«Խոսքը և՛ տեխնիկական պայմանների, և՛ լրագրողների ներգրավվածության պայմանների, և՛ մեր միջազգային գործընկերների հետ համագործակցությամբ նախանշված մի շարք ծրագրերի մասին է, որոնց իրականացման արդյունքում դուք հնարավորություն կունենաք  համագործակցել և ծանոթանալ Մեծ Բրիտանիայից և Գերմանիայից ժամանած ձեր գործընկերների հետ, հնարավորություն կունենաք ստանալ նոր գիտելիքներ դրսից հրավիրված մասնագետների հետ շփումների արդյունքում, իսկ որոշ դեպքերում` այլ երկրներ այցելելով»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` ընդգծեց Արա Սաղաթելյանը:
Նա վստահեցրեց, որ որևէ դեպքում խորհրդարանում լրագրողի աշխատանքի սահմանափակում չի լինելու` շեշտելով, որ լրագրողների աշխատանքի արդյունավետության ապահովման համար պատրաստվում են տեխնիկական ավելի լավ պայմաններ ստեղծել, ինչը որևէ կերպ չի ենթադրում լրագրողի աշխատանքի սահմանափակում: «Տեխնիկական պայմանների բարելավում ենք իրականացնելու, նոր միջավայր ենք ստեղծելու, կրթական ծրագրեր ենք իրականացնելու: Սա այն է, ինչ Ազգային ժողովի աշխատակազմը պլանավորում է իրականացնել խորհրդարանի նոր դերի և թափանցիկության համատեքստում»,- եզրափակեց Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավարը:

Parliament staff to introduce innovations for greater efficiency of journalistic work
YEREVAN, JANUARY 13, ARMENPRESS. The staff of the Armenian Parliament will carry out programs in 2018 to create a more favorable condition for journalists’ activities in the structure, Chief of Staff Ara Saghatelyan said during a Christmas reception in the parliament.
“It is about both technical conditions, conditions of involvement of reporters, program outlines through cooperation with our international partners, as a result of which you will be enabled to get to know our colleagues from UK and Germany, to get new skills through interacting with specialists from abroad, and in some cases by visiting other countries”, he said.
He reassured that under no circumstance will there be any kind of restriction for reporters in the parliament, stressing that they are planning to create better technical conditions for ensuring the efficiency of the journalists’ work.
“This is what the Parliament’s staff is planning to do in the context of the new role and transparency of the Parliament”.