Բրիժիտ Բարդոն հուշագրություններ Է հրատարակելու
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրիժիտ Բարդոն 2018 թվականի հունվարի 25-ին կհրատարակի իր հուշերի գիրքը: Այս մասին ֆրանսիացի դերասանուհին եւ կենդանիների պաշտպանն ինքը դեկտեմբերի 26-ին հայտնել Է France-Presse գործակալությանը, տեղեկացնում Է «Արմեպրես»-ը:
«Այս գիրքը կամփոփի իմ գործունեությունը: Այն կկոչվի «Արցունքներ մարտում»: Դա կլինի իմ վերջին գիրքը. ես այլեւս մտադիր չեմ այլ գրքեր լույս ընծայել»,- ասել Է 83-ամյա ֆրանսուհին: Նա ընդգծել Է, որ հուշագրություններում կշարադրի «աշխարհի եւ հասարակության իր տեսլականը, այն բանի տեսլականը, թե իշխանություններն ինչ կերպ են այն կառավարում, ինչպես նաեւ, թե ինչպես են վերաբերվում կենդանիներին» իր երկրում:
Հուշագրությունները կհրատարակի Ֆրանսիայի Plon խոշորագույն հրատարակչությունը: Բարդոյի նախորդ գիրքը «Ճիչ լռության մեջ»-ը, լույս Է տեսել 2003 թվականին Rocher հրատարակչությունում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Брижит Бардо выпустит мемуары в конце января
Брижит Бардо опубликует 25 января 2018 года книгу со своими воспоминаниями. Как передает Арменпресс, об этом сама французская актриса и защитница животных сообщила во вторник агентству France-Presse.
"Эта книга подведет итог моей деятельности. Она будет называться "Слезы в бою". Это будет моя последняя книга - я больше не намерена выпускать других", - сказала 83-летняя француженка. Она подчеркнула, что изложит в мемуарах "свое видение мира и общества, того, каким образом власти им управляют, а также как обращаются с животными" в ее стране.
Мемуары будут изданы крупнейшим французским издательством Plon. Предыдущая книга Бардо "Крик в тишине" вышла в издательстве Rocher в 2003 году.