ՀՀԿ-ն դրական է գնահատում Կարեն Կարապետյանի կառավարության աշխատանքը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը դրական է գնահատում վարչապետ Կարեն Կարապետյանի կառավարության աշխատանքը, սակայն այդ աշխատանքի արդյունքներն ամփոփելու և գնահատականներ տալու հարցում չի շտապելու: Ազգային ժողովում լրագրողների հետ հանդիպմանն այս մասին ասաց ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը:
«Այն մոտեցումները, ծրագրերը, հիմքերը, որոնք դրվում են այս կառավարության կողմից ապագայի համար, խոստումնալից են: Պետք է ասեմ, որ արդեն որոշակի արդյունքներ կան: Օրինակ, վերջին 11 ամիսների ընթացքում 7 տոկոս տնտեսական ակտիվության աճ է արձանագրվել, ինչը մինչև տարեվերջ կպահպանվի: Ակտիվություն ենք նկատում նաև զբոսաշրջության ոլորտում»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց Բաղդասարյանը:
Բաղդասարյանը խոստումնալից է համարում նաև Մեղրիի ազատ տնտեսական գոտու բացումը, ԵՄ-ի հետ ստորագրված համաձայնագիրը: «Իսկ արդյունքներին գնահատական տալու հարցում մենք չենք շտապում, որովհետև այն, ինչ անում է կառավարությունը, պահի խնդիր լուծելու համար չի անում: Երբ կգա ժամանակը, մենք կտանք գնահատականները կառավարության աշխատանքի արդյունքների վերաբերյալ»,- ընդգծեց ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարը:

Ruling party of Armenia satisfied with Government led by Karen Karapetyan
YEREVAN, DECEMBER 21, ARMENPRESS. The Republican Party of Armenia (RPA) is satisfied with the work of the Government led by PM Karapetyan, but it’s still early to sum up the results or give concrete assessments, head of RPA parliamentary faction Vahram Baghdasaryan told the reporters.
“The approaches, programs and fundaments set by this Government are promising. I have to note that there are already some results. For example, during the last 11 months 7% increase of economic activation has been recorded, which will be preserved until the end of the year. Positive trends are visible also in the sphere of tourism”, ARMENPRESS reports Baghdasaryan saying.
The head of the RPA parliamentary faction assesses the opening of Meghri free economic zone promising too, as well as the agreement signed with the EU. “But we do not hurry to give assessments to the results, since what the Government does is not for solving a problem for that particular period of time. When the time comes, we will give assessments over the work of the Government”, he stressed.