Երևան-Սևան ավտոճանապարհին ավտոմեքենան գլորվել է ձորը. կան տուժածներ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը  դեկտեմբերի 17-ին, ժամը 13:46-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Սևան ավտոճանապարհին՝ Կոտայքի մարզի Պտղնի գյուղի մոտ տեղի է ունեցել ՃՏՊ, ավտոմեքենան գլորվել է ձորը, կան տուժածներ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Դեպքի վայր է մեկնել մեկ մարտական հաշվարկ և հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական ջոկատը:
Պարզվել է, որ «Toyota Caldina» մակնիշի 35 DC 206 պետհամարանիշով ավտոմեքենան (վարորդ՝ 1991 թ. ծնված Է. Ն.) դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի մասից և գլորվել ձորը՝ մոտ 20 մ խորությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության պաշտոնական կայքից, փրկարարներն ավտոմեքենայի ուղևորներ 1959 թ. ծնված Մ. և 1983 թ. ծնված Ա. Ն.-ներին դուրս են բերել ձորից, ովքեր տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով հոսպիտալացվել են Աբովյանի ԲԿ, որտեղ Մ. Ն.-ի առողջական վիճակը գնահատվել է բավարար, իսկ Ա. Ն.-ը տեղափոխվել է Հերացու անվան թիվ 1 համալսարանական կլինիկա:

На трассе  Ереван-Севан автомобиль перевернулся в ущелье – есть пострадавшие
17 декабря в 13:46 часов в МЧС РА  поступило сообщение о том, что  на трассе  Ереван-Севан, близ села Птгни Котайкской области, произошло ДТП: автомобиль перевернулся в ущелье, есть пострадавшие, необходима помощь.
На место выехал боевой расчет и спасательская группа особого назначения.
Выяснилось, что автомобиль  Toyota Caldina с г/н 35 DC 206 (водитель Э.Н., 1991 г/р) съехала с проезжей части и упала в ущелье – около 20 м глубины.
Как  стало известно Арменпресс с  официального сайта МЧС РА, спасатели подняли из ущелья пассажиров (М., 1959 г/р и А.Н., 1983 г/р), которые доставлены в  Абовянский МЦ с повреждениями разной  степени тяжести. Медики оценили состояние М.Н. удовлетворительным, а А.Н. доставили в 1-ю Университетскую клинику им.Гераци.