Քրտնաջան աշխատանք, ճշգրիտ հաշվարկներ. Հայաստանը պատրաստվում է 2018-ին սպասվող խոշոր միջոցառումներին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի համար 2018 թվականը հարուստ է լինելու մեծ միջոցառումներով: «Արմենիա» հեռուստաընկերության տված հարցազրույցում ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը նշել է, որ Ֆրանկոֆոնիայի գագաթաժողովը կայանալու է հոկտեմբերի 11-12-ին, գրեթե նույն ժամանակահատվածում նշվելու է Երևանի 2800 ամյակը, իսկ մայիսին` Առաջին հանրապետության 100-րդ տարեդարձը:
«Սրանք խոշոր միջոցառումներ են, որոնց մասնակցելու են բազմաթիվ հյուրեր: Կոնկրետ Ֆրանկոֆոնիայի գագաթաժողովը երբևէ Հայաստանում անցկացված ամենախոշոր միջոցառումն է արտասահմանյան պատվիրակությունների և, հատկապես, պետությունների ղեկավարների մասնակցության տեսակետից: Մենք այդպիսի փորձ չունենք: Դա պահանջում է քրտնաջան աշխատանք, պահանջում է ճշգրիտ հաշվարկներ, պահանջում է կատարողական մեծ կարգապահություն: Մենք ամեն ինչ անելու ենք, որպեսզի պատվով դուրս գանք, դա հնարավորություն է և մարտահրավեր: Մարտահրավեր այն առումով, որ պետք է կարողանանք, իրոք, բարձր մակարդակով անցկացնել, իսկ հնարավորություն այն տեսակետից, որ եթե մեկ անգամ կարողանում ենք անցկացնել այդպիսի մեծ ֆորում, ապա հաջորդներն իրենց շատ սպասեցնել չեն տա»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասել է Սերժ Սարգսյանը:

Armenia prepares for major events in 2018
In an interview to ARMENIA TV, President Serzh Sargsyan mentioned that the Francophonie Summit will take place October 11-12, Yerevan’s 2800th anniversary will be marked almost in the same period, and the 100th anniversary of the first Republic in May.
“These are major events and numerous guests will participate. Particularly the La Francophonie Summit is the largest event ever held in Armenia in terms of participation of foreign delegations and especially heads of state. We don’t have such experience. This requires hard work, accurate calculations and great discipline of performance. We will do everything in order to succeed honorably, it is both a chance and a challenge. It is a challenge because we must be able to truly hold it on the highest level, and it is a chance because if we succeed holding such big forum once, the subsequent ones will follow shortly”, he said.